04.12.Mārtiņa Lutera Svēto rakstu apceres katrai dienai, 12.aprīlis 

Netopiet šai pasaulei līdzīgi, bet pārvērtieties, atjaunodamies savā garā, lai pareizi saprastu, kas ir Dieva griba: to, kas ir labs, tīkams un pilnīgs. (Rom. 12:2)

Tādēļ mums jāraugās, lai nesekojam ne pasaules ierastajam dzīves veidam, nedz arī mūsu pašu prātam un labajiem nodomiem, bet arvien laužam savu gribu un prātu, darīdami un panesdami visu, kam mūsu prāts un griba pretojas. Mēs nevaram būt pasaulei līdzīgi, un mums jāsastopas ar tās pretestību; tā ik dienu tiekam pārvērsti un atjaunoti savā garā. Tas ir – mēs ar katru dienu arvien augstāk vērtējam to, ko pasaule un samaitātais prāts ienīst, tā ka patiesības un Kristus dēļ labprātāk esam slimi, nabadzīgi, nicināti, tiekam uzskatīti par ģeķiem un grēciniekiem un galu galā labprātāk saņemam nāvi nekā dzīvību, muļķību vērtējam augstāk nekā gudrību, kaunu uzskatām par cēlāku nekā godu, nabadzību – par svētīgāku nekā bagātību. Pasaulei šādi uzskati nav pazīstami, tā arvien domā citādi; tā paliek pie sava vecā prāta, nepārvēršas un neatjaunojas garā, bet nocietinās un nostiprinās savā spēcīgajā cietsirdībā.

5 komentāru

 1. jaana saka:

  “Cik liela ir atšķirība – izzināt Dievu un mīlēt Viņu!” Blēzs Paskāls
  Prāts izzina,bet Dieva jeb Dieva gribas saprašana liek Viņu mīlēt

 2. Janis Diekonts saka:

  orginalvaloda tiesham ir runa par pratu,saprashanu garigajas lietas. Bet to jau ari lasam,ka neveidojam savu saprashanu pec pasaules standartiem,bet gan pec ta,kas Dievam patikams. Turklat katru dienu no jauna! Tad ari reizem saskaramies ar nesapratni, dusmam un izsmieklu no tiem,kam pasauligais ir miiljsh!
  http://my.opera.com/neparastais

 3. andziks saka:

  nu ja, es saprot, ka katram ir savs gars, un tajā (tas) ir jāatjaunojas (jāatjauno).

 4. jaana saka:

  Dieva Gars ir pilnīgs, ne jau manējais.Es tā domāju.

 5. 1karlis saka:

  Krievu valodas un angļu valodas tulkojumos ir atjaunojaities savā prātā- YMA angliski Mind. Kā tad pagadījies iztulkot atjaunojaties garā. Gars taču ir pilnīgs kāpēc tam atjaunoties?

  KBBK ><>Jērs padevās nāvē un mūsu grēkus uzņēmās! Paldies Aba, ka sūtīji Viņu Pasaulē! Āmen , Alelujā <><

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress