08.31. Ikvienam – ikdien, ir vajadzīgs Dieva Vārds! 

31.augusts

Nāciet, dziedāsim tam Kungam

un gavilēsim par mūsu pestīšanu.

Iesim ar pateicību pie Viņa,

un slavēsim Viņu ar savām dziesmām.

Jo tas Kungs ir liels Dievs

un Ķēniņš pār visām varām.

Viņa rokās ir zemes dziļumi,

arī kalnu virsotnes ir Viņa.

Viņam pieder jūra,

jo Viņš to ir radījis,

un cietzeme, jo Viņš to ir veidojis.

Nāciet, pielūgsim un zemosimies,

kritīsim ceļos tā Kunga , sava Radītāja priekšā.

Jo Viņš ir mūsu Dievs, un mēs Viņa tauta.

Šodien uzklausiet Viņa balsi un nenocietiniet savas sirdis.

Dziediet tam Kungam jaunu dziesmu,

dziediet tam Kungam visa pasaule!

Dziediet tam Kungam, teiciet Viņa vārdu,

sludiniet dienu no dienas Viņa pestīšanu!

Stāstiet pagāniem par Viņa godību,

visām tautām par Viņa brīnumdarbiem!

Jo liels ir tas Kungs

un augsti slavējams!

95.psalms 1-8a; 96.psalms 1-4a

95:1 Nāciet, dziedāsim līksmi Tam Kungam, gavilēsim mūsu glābiņa un pestīšanas klints patvērumam! 2 Iesim ar pateicību Viņa vaiga priekšā, uzgavilēsim Viņam ar mūsu slavas dziesmām! 3 Jo Tas Kungs ir liels Dievs un liels ķēniņš pār visiem dieviem, 4 kā rokā ir zemes dziļumi un kam pieder arī kalnu galotnes; 5 Viņam pieder jūra, jo Viņš to ir radījis, un cietzeme – Viņa rokas to ir veidojušas. 6 Nāciet, pielūgsim un zemosimies, locīsim ceļus Tā Kunga, sava Radītāja, priekšā! 7 Jo Viņš ir mūsu Dievs, un mēs esam Viņa tauta, avis, ko Viņa roka gana. Šodien uzklausiet Viņa balsi: 8 “Nenocietiniet savas sirdis”

96: 1 Dziediet Tam Kungam jaunu dziesmu, dziediet Tam Kungam, visa pasaule! 2 Dziediet Tam Kungam, teiciet Viņa Vārdu, sludiniet dienu no dienas Viņa pestīšanu! 3 Stāstiet tautām par Viņa godību, visām tautām par Viņa brīnuma darbiem! 4 Jo liels ir Tas Kungs un augsti slavējams,

5 komentāru

 1. juris saka:

  nu re! Tas bija tas, ko es proponēju kā ikdienas lasījumu variantu nākamajam mācību gadam (vai Baznicas gadam)

 2. 1karlis saka:

  Man patika , kā Bija bībelēs ar veco druku tur svarīgākie panti bija izcelti un zem katra panta ja bija paralēlās vietas bija atsauces uz citām vietām nevis, tā kā jaunajās jāskatās cipariņos…

  KdbK ><>Kristus draugs brālis Kristū<><

 3. juris saka:

  Klau, vai ir iespēja tekstā ieliekot atsaucaes uz kādu citu Bībeles vieta, uztaisīt ka uzspiežot atveras šī vieta. To, ka ir, es saprotu, bet mēs savas lapas ietvaros to tā vienkāršoti varētu realizēt, jo neviens tur īpaši mums neprogrammēs.
  Es turpināju to ideju par Evangeliju ar visām atsaucēm – skatos: Mt.1 – Jēzus Kristus ģenealoģija. No 1-17. Apakšā atsauce, ka par 1:11 ir raksīts arī 2.Ķēn.24:14-15; 2.Laiku 36:10; Jer.27:20. Skatos, kas tur tāds teikts (1:11 ir”Josija dzemdināja Jehonju un viņa brāļus, Bābeles trimdai sākoties”) un tajās 3 VD vietās ir pa teikumam par šo Bābeles trimdu un ģimenes izvešanu. Lai ieraudzītu ko vairāk par vienu teikumu, būtu labi, ka to teikumu, …nu vispār jau- iekrāsotu… varētu lasīt uzspiežot šīs atsauces, cita teksta vidū. Nu kaut vai vienkārši pārlec uz šo vietu un tad lasīt, kas tad tur tāds teikts.
  Rezultāts būtu tāds, ka lasot par šo vienu evaņgelija vietu, uzreiz ieraudžitu šo teikumu gadu tūkstošu telpā.
  Iekopēt vienu pašu un ievoetot zem evangēlija perikopes, arī var, bet tas nevedinātu palasīt to pŗējo, kas pie šīs Bēbeles trimdas, šajā gadījumā ir teikts VD.

  Nākošā atsauce ir uz pantu Mt.1:18 kā notika Jēzus Kristus piedzimšana – un tur paralēlā vieta (tā jau patiešām ir paralēlā vieta, jo ir uz Lk. 1:27, kur arī ir norāde, ka Marija bija saderināta ar Jāzepu. Interesantāk ir lasīt visu paralēlo vietu, ne tikai vienu mazu atsauci.

  Secinājums. Būtu publicējamas visas paralēlās vietas, kas stāsta par to pašu notikumu, nevis atsauces. Tādēļ jau šīs paralēlās vietas ir publicētas uzreiz zem perikopes nosaukuma, lai mēs tās lasītu kopā.

 4. juris saka:

  Paldies Jaanai par šo kalpošanu ikdienas-diendienā gada garumā!
  Paldies arī Iusei, kurai pateicoties mēs Bibliotēkā varam lasīt Psalmu grāmatu jaunajā tulkojumā.
  Un, kā Jaana teica, kādas idejas? Varbūt jāliek kāds jauniztulkotais evaņģēlijs, pa perikopēm, ar virsrakstiņiem un, varbūt pat ar paralēlajām vietām? Tas būtu viens īsti zinātnisks darbs!

 5. jaana saka:

  Pagājis gads kopš sāku iesūtīt Ikvienam – ikdien. Tākā sākumā to iesūtīju pie Dienasmaizēm, tad, ja kāds vēlas turpināt lasīt, es ikdienas lasījumus ievietošu bibliotekā atbilstoši katram mēnesim, tikai tam vajadzīgs laiks un pārvietošana notiks pa dienām, ne viss uz reizi.Gadījumā, ja vēlaties lai ir tomēr Sākumlapā, tad runājiet, man jau vienalga kur ielikt ķeksīti.Un vēl, ja kādam ir citi ikdienas lasījumi parādiet Jurim,tehniskais izpildītājs būšu es.Svētīgu dienu! Un tiem , kam rīt sāksies jau jaunais mācību gads, sekmīgu mācību gadu! :)

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress