196. E.Grīslis. Pārdomas par 2.Tim.4:3 

„Jo nāks laiks, kad viņi nepanesīs veselīgo mācību, bet uzkraus sev mācītājus pēc pašu iegribām, kā nu ausis niez….” Pāvila otrā vēstule Timotejam 4:3

***

Šīs pārdomas rakstot 1988.gada aprīlī, Ziemeļamerikas avīzes ir pārpilnas sīkiem aprakstiem par vairāku televīzijas evaņģēlistu izvirtušo dzīvi. Viens ir pavedis nevainīgu jaunavu, otrs gājis pie prieka meitenēm un trešais tīksminajies, fotogrāfējot kādu prieka meiteni. Protams, visi ir savus grēkus nožēlojuši- gan tikai pēc tam, kad ir pieķerti. Un nu ir avīzēm, par ko rakstīt, par ko zoboties! Ko priecāties par šādu situāciju tiešām nav. Un nav arī ko slavēt šos evaņģēlistus, kas ir tā grēkojuši. Tajā pašā laikā situācija tiek pārvienkāršota, kad visa uzmanība tiek veltīta grēkos pieķertajiem. Te vietā ir divi vērojumi. Pirmkārt, cilvēku bari ar savām niezošajām ausīm ir sev priekšā izbīdījuši šādus seklus cilvēkus. Cilvēkiem ir paticis, ka viņiem rāda reliģiskus kumēdiņus, lētas sirdsjūtas un samākslotu ticību. Cilvēki ir ar brīvu gribu ziedojuši miljoniem dolārus, lai šie ampelmaņi lēkātu viņu priekšā un tēlotu ticību. Tas nozīmē, ka lielās tautas masas nav spējušas jeb varējušas atšķirt īstu mantu no pakaļdarinājuma. Un kamēr lieli cilvēku bari sagaidīs no reliģijas lētu karnevāla aizrautību, tikmēr radīsies karnevālu speciālisti, kas notēlos, ko vēlās redzēt un dzirdēt. Pēc laika vienu otru no viņiem noķers, bet citi nāks vietā, kamēr tauta apkaunēsies. Otrkārt, tādēļ vien, ka pasaulē ir afēristi, nav jāapklust evaņģēlijam, arī ne televīzijā. Teiksim paldies par visiem godīgiem sludinātājiem.

***

Mīļais Pestītāj! Pasargā mūsu dzīvi no gara tukšības un ārišķības! Vadi mūs pie skaidriem patiesības avotiem, lai Tava Gara iedvesmā mēs klausītos Tavu svēto un šķīsto mācību! Āmen.

Komentāri ir slēgti.

Powered by WordPress