Baznīcdārzs 

Baznīcdārzs

Vecrīgā ir vairākas baznīcas, bet tikai dažām ir dārzi. Lielākais pagalma dārzs pieder Rīgas Domam, bet tas plašākai publikai pieejams tikai Rīgas pilsētas svētkos vai citos godos. Mūsu baznīcai ir trīs nelieli dārzi – pirmais pretī kafejnīcai „Pētergailis”, kuru ikdienā arī saucam par Pētergaiļa dārziņu, otrs pie ieejas uz Kanceleju un trešais – pagalma dārzs. Pirmie divi dārzi ir visu gadu publiski pieejami. Tādēļ tur novērojama antropogēnā slodze no Vecrīgas viesu puses. Savukārt pagalma dārzs ir miera oāze Vecrīgas viducī. Tajā jaušami Japānas un sūnu dārza elementi – aug vasarszaļie un mūžzaļie rododendri, hortenzijas, efejas, augsni klāj sūnas – zilganā ričija un atsevišķās vietās parastā konusgalvīte.

Pētergaiļa dārziņā aug divu veidu spirejas, hostas, ošlapu kļava, biezlapu bergēnija. Šovasar sākām eksperimentu ar kaktusu – opunciju – audzēšanu. No pieciem stādiem labi ieaugās četri. Bet līdz ieziemošanai dažādu apstākļu dēļ „izdzīvoja” tikai viens. Otro kaktusu, kas sezonas laikā izaudzēja vairākus stumbra pieaugumus, neilgi pirms ieziemošanas kāds ļaunprātīgi iznīcināja.

Dārzā pie ieejas uz Kanceleju aug aliča, rozes, hostas, tūja, etiķkoks, ceriņi, filadelfs jeb neīstais jasmīns, vertikālajai apzaļumošanais pie mājas sienas – pieclapu mežvīns. Šajā pavasarī iestādījām sniegpulkstenītes, pienpulkstenītes, prīmulas un mārtiņrozes. Vasarā papildinājām peoniju skaitu ar četriem augiem, iestādījām trīs forsītiju krūmus, mūžzaļu krūmu Andersona hēbi (jācer, ka pārziemos) un starp rozēm veronikas šķirni ar reti sastopamu ziedu krāsu. Savukārt rudenī – tulpju un narcišu sīpolus.

Šogad viengadīgos augus – divu veidu begonijas, garšaugus, zonālās un nokarenās pelargonijas –  kā arī kakao pupiņu mizu mulču (pēc lietus dārzs smaržoja pēc šokolādes) Baznīcdārzam uzdāvināja privātā pirmsskolas izglītības iestādes “Ketes māja” vadītāja Kristīne Tomsone. No mūsu draudzes  Anita Vaivare dāvināja pašaudzētos samteņu un asteru stādus, Ruta Galanska šajā un iepriekšējā gadā sagādāja slieku biohumusu jeb vermikompostu, kas veicināja rožu augšanu un attīstību, Dagmāra Brutāne un Iveta Beržinska rūpējās par dārzu un podu kultūrām.

Pēc pirmā pilnā kalpošanas gada Baznīcdārzā kopš 2011. gada oktobra vēlos izteikt pateicību Diakonijas vadītājai Zaigai Ābelei par uzticēšanos. Paldies Draudzes priekšniekam Andrim Blūmam par pacietību un palīdzību dārza kopšanas darbos. Paldies mācītājiem par dvēseli spirdzinošo sveicienu „Dievs palīdz!”, darbošanās laikā dārzā. Paldies manai ģimenei par iesaistīšanos kalpošanā. Paldies mūsu Tēvam Debesīs par brīnumaino augu sagādāšanu 4. maijā un par katru mūsu draudzes māsu un brāli Kristū.

Priecīgus Ziemassvētkus un svētīgu Jauno gadu!

Sirsnībā, bioloģe Ieva Druva-Lūsīte

Komentāri ir slēgti.

Powered by WordPress