Dusmas 

Sēžu lekcijā un pierakstu visu, ko diktē autoratīva pasniedzēja, kura citu viedokli, kā vien savu nepieņem. Viņa stāsta par kristiešu filozofiju. Tad būtu arī iedziļinājusies tēmā, nevis pēc principa- kristieši ir muļķi, tāpēc neiedziļinos. Starp citu, šajā ziņā viņa ir taisnīga, jebkuras reliģijas piekritēju uzskata par muļķi. Lūk ko uzzinu- Kristieši par savu dievu izvēlējās Kristu. Kristīga ticība ir ļoti perspektīva, jopar labu uzvedību sola labu pēcnāves dzīvi. Kristieši pieļauj slepkavību mīlestības vārdā. Daudz jauna uzzināju lekcijā… Tikai lūdzos, lai mani ņapārvalda dusmas pret viņu, lai pārvaru sevi un turpinu cienīt. Jo vinņa tomēr ir pasniedzēja…

15 komentāru

 1. Iuse saka:

  …savukārt es pagājušajā nedēļas nogalē (lekcijas svētdienā… nu ko lai dara) lekciju kursā “Pašaudzināšanas un pašizglītošanās teorijas” dzirdēju tik labu Vārdu!!! Paldies Dievam par tik fantastisku docētāju. Galvenā doma, ka cilvēks (pedagogs) nevar neko izmainīt savu audzēkņu labā (runa ir par bērniem ar speciālām vajadzībām, galvenokārt, garīgās attīstības traucējumiem, bet mācība attiecināma uz jebkuru), ja nav gatavs pats mainīties. Viss tika “izkrāsots” dažādiem piemēriem no Bībeles, un es līksmoju, ka šo visu dabūja dzirdēt un turpmāk arī pārdomāt daudzi, kas ikdienā varbūt par to neaizdomājas. Lekcija taču, tik vienkārši neaiziesi. :)

 2. jaana saka:

  “…lai pārvaru sevi un turpinu cienīt.”
  Es nedomāju, ka Bībele šinī gadījumā prasa šo pasniedzēju cienīt.Vai var cienīt cilvēku,kas māca kaut ko citiem, pat elementāri neapgūstot galvenās kristiešu doktorīnas.Sevi un citus cienošs pasniedzējs vai lektors stāstītu par kristiešu filozofiju, to kāda tā ir īstenībā.Lai to darītu nav jābūt kristietim,jo literatūra ir pieejama pietiekoši – ja nu vienīgi viņa nav ieciklējusies uz padomju laiku filozofijas izklāstu.
  Dusmām pret viņu gan neļauj pārņemt un saglabā cieņu pret sevi un savu pārliecību.Mierīga atbilde šādos gadījumos ir pats labākais.

 3. avei saka:

  Maart, ne pa tēmu, bet ko tieši simbolizēja Baltā Ragana. Lauva un Nārnijas tauta it kā bija Kristieši, nekad nesapratu, kas tad tieši ir Baltā Ragana.

 4. Dace saka:

  Varbūt arī nav tas labākais piemērs, tomēr viņas sirdī mēs nevaram ieskatīties. Nez vai vinai atliek laiks ar to nodarboties. Es tikai gribēju teikt, ka valsts līmenī Dievam cieņa kaut reti, bet tiek parādīta, bet šīs pasniedzējas gadījumā sastopamies ar pilnīgu necieņu. Viņa laikam gan par ļoti gudru sevi uzskata.

 5. Maarts saka:

  Valsts prezidente jau nu nav nekaads labais piemeers, kristiete vinja arii nav, ar magjiju nodarbojas, veel nesen Dienaa intervijaa (ja nemaldos, interviju sauca “Baltaa raganinja”) atkal piemineeja sho savu aizraushanos. Prezidente man atgaadina Balto Raganu (Karalieni) no Naarnijas Hronikaam.

 6. milzite saka:

  Patiesi!

 7. Solveiga saka:

  Svētīgi taisnības dēļ vajātie, jo tiem pieder Debesu valstība.
  Svētīgi jūs esat, ja jūs lamā un vajā un ar meliem par jums runā visu ļaunu Manis dēļ.
  Esiet priecīgi un līksmi, jo jūsu alga ir liela debesīs, jo tā tie vajājuši praviešus, kas pirms jums bija.

  (Mt.5:10-12)

 8. Iuse saka:

  Viņa laikam domāja, ka tā elle ar milzu katlu un dejojošiem, dakšas priekā vicinošiem velniem tai Bībelē nav “uzzīmēta”. :D Tātad nekāds elles. :D naivums.

 9. Dace saka:

  Tātad Tava pasniedzēja uzskata, ka valsts prezidente ir liekule. Nez, vai viņa šos uzskatus ir gatava izklāstīt prezidentei personiski?
  varbūt šo attieksmi pret Tevi var uzskatīt par diskriminēšanu pēc reliģiskās piederības, kas ir aizliegta ar likumu?

 10. Maarts saka:

  Visus, kas māca – profesorus, asistentus, lektorus, docentus – var saukt par doceetaajiem. Prepoddavaķeļi jeb pasniedzēji Latvijā strādā garderobēs :) bet vienalga – tā tava pasniedzēja ir baigā maita.

 11. avei saka:

  Maart, viņa ir lektore. Vienkāršibas pēc visus, kas pasniedz lekcijas saucu par pasniedzējiem. Savādāk smadzenes var izmežģīt, atceroties visus titulus- viens prof., viens as. prof, viens lektors, viens atkal docents…
  Dace, viņasprāt tie ir liekuļi. Baznīcā ir vai nu muļķi vai liekuļi. Stap citu, pārsvarā mācītāji pieder pie otrajiem…
  Un ja kas, viņa zina, ka esmu kristietem tas jau laikam viņaisagādā īpašu baudu. Vienreiz baigi laimīgā jautāja,,kr tad Bībelē ir parakstīta elle. Nekur! Redz, manis nosauktā Jāņa atklāsmes grāmata, kur bija ka aptuveni teikts, ka vai tiem, tiem būs liela kaulu trīcēšana un zobu klabēšana. (nav precīzi, bet kaut kā tā bija, cik atceros)- tas esot pārāk nekonkrēti. Un kam tad tur jābūt? Detalizētam izklāstam vai?
  Bet dusmas traucē man pašai, man jau nav jāatbild par viņu. pati neesmu jaukumiņš, savu grēku pietiek, par ko domāt…

 12. Anonīms saka:

  Maart- viņa pēc visiem prikšrakstiem ir lektore. Vinkārši visus, kas pasniedz lekcijas saucu par pasniedzējiem, savādāk var samulst- kurš bija lektors, kurš docents, kurš profesors, kurš asociēts profesors.
  Dace- nē, viņi nav muļķi. Viņi ir liekuļi. Ticīgie ir muļķi, bet tādu ir maz, bet tie, ka siet uz baznīcu, avairumā gadījumu ir lieluļi. ieskaitot mācītājus. Tā viņa uzslkkata un iebilst nedrīkst, tad skaiti, ka esi izkritis eksāmenā. Un tad nav budžeta vietas… Laikam esmu lēta, par ls500 gadā runāju to, ko nedomāju. Bet mana draudzene studē filoloģiju, viņai bija lekciju kurss folkloristikā. Un eksāmena atbildes bija aptuveni šādas- Pērkonas ATBILD par to un to, Laima ir DIEVE utml. Ja teica, ka “tā uzskatīja” gāza iekšā. Viņa atbildēja kā prasīja, pirms tam gan lūžās visu vakaru. es darīšu tāpat. Tikai gribu izdzēst dusmas no sevis, tās traucē man.

 13. Dace saka:

  Nu tas tomēr ir svādi. Valsts svētkos, Ziemassētkos u.c. ir dievkalpojumi,kurus translē televīzija un kurus apmeklē valsts augstākās amatpersonas. Vai tad tās arī pasniedzēja par muļķiem uzskata?

 14. Maarts saka:

  Ja vinja ir pasniedzeeja, turklaat ar taadu praata liimeni, tad vinjai vieta ir garderobee – pasniegt cilveekiem meeteljus. Lekcijas vispaar vajadzeetu ljaut lasiit tikai skolotaajiem, doceetaajiem, nevis pasniedzeejiem.

  Skolaa es biju lietas taa nostaadiijis, ka visi zina, ka esmu ticiigs un kaadi ir mani uzskati, tad arii atkrita neveiklas situaacijas, jo atklaata konfrontaacija, ja taada rodas, tomeer ir vieglaak panesama nekaa runaashana aiz muguras (it kaa es kaut ko sliktu dariitu, par ko man jaakaunas).

 15. juris saka:

  Tādēļ man ir tāds prieks par katru iesvētes grupu, jo skaidrs, ka tie cilvēki, kas atnākuši pat citu domu vadīti, izdzrdēs patiesību gan par kristiešu Dievu, gan par visu šo pasauli, kas nebūt nav sadalāma tikai reliģijās, tai ir reāla garīgā bāze.
  Labāk ir par šādām pasniedzējām nezināt un nedomāt, bet redz, ka viņas par sevi atgādina. Tikko vienam puisim skolā līdzīga stunda bijusi kultūras vēsturē, kur pēc jautājuma – vai te ir ticīgie? – sekojusi klusa izsmejoša komentēšana par kristīgo ticību.
  Kā stiprinājums ir Kristus reālā klātbūtne, roka pār mums, domā par to, esi ar Viņu.

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress