Par iekšējo un ārējo drošību runājot.. 

Turpinu pārdomas. Liekas pašsaprotami, ka tādas sarežģītas struktūras, kā valsts, vajadzētu vadīt profesionāli izglītotiem cilvēkiem. Kad mēs ejam pieteikties vienkāršā darbiņā, ar mums runā un vērtē – vai esam atbilstoši, vai tiksim galā? Valsts vadīšanai pietiek pacelt roku. Vai esi gatavs? Vienmēr gatavs! Apskaužama pārliecība.

Balsotājiem varētu pietikt varas likumus pieņemot, bet tos pildīt gan vajadzētu tādiem, kas kaut ko no tā visa saprot un atbild par to ilgterminā, nevis cenšas saraust kaut ko sev, kamēr ir amatā. Viņi arī pateiktu, kādi likumi nestrādās, lai cik skaisti (demokrātiski) tie skanētu no avīzes lapām.

Un vēl, par avīzēm, kuras sauc par 4 varu. Tas tā varētu būt, ja tās stāvētu ārpus partiju interesēm un šādu te ideju apkopojumu veiktu par lielāku laika periodu, neņemot vērā, kam šādas domas pacels reitingus. Tas ar ko tagad nodarbojas avīzes, ir vienkārši nožēlojami.

Pietiks pagaidām.

8 komentāru

 1. milzite saka:

  Baigi gari jālasa – varbūt kādu kopsavilkumiņu? 8)

 2. Maarts saka:

  “Tieshi ietekmeet” var tikai panjemot rokaas ieroci un noliekot pie vietas pretinieku. Visa paareejaa politiskaa darbiiba ir vairaak vai mazaak netiesha. neviens Francijaa nesmejas par mieriigajiem iedziivotaajiem, kad tie pauzh savus protestus, neviens nesaka: “Jums rokas par iisaam”, jo franchi prot paraadiit vienpraatiibu, saliedeetibu. ja katram individuaali nav vienalga, tad kopiibaa ir speeks.

 3. juris saka:

  Virsraksts ir gana svarīgs un saprotams vairākos līmeņos. Mūsu katra iekšējā drošība un miers ir lielā mērā atkarīga no ārējiem apstākļiem. Un otrādi – ar savu iekšējo mieru mēs varam ietekmēt ārējos notikumus.
  Tādēļ kā draudzes cilvēkiem mums pirmām kārtām jārūpējas par savu iekšējo mieru. Bet pie tā reizēm var nonākt tikai saprotot ārējos notikumus.
  Darba atmosfēru aiznesam mājās, mājas atmosfēru atnesam uz darbu. Tādēļ rīta lūgšana un pirmās rīta domas ir ārkārtīgi svarīgas.
  Ārējā nemiera iemesli ir mūsu saasinātā redze, ir mums tās acis atvērtas uz grēku un netaisnību, bet arī uz žēlastību. Ja ieraugam pakrītot kādu, steidzamies taču palīgā. Var jau arī lamāt sētnieku par slideno ietvi.
  problēma sākas tur, kur mēs vairs tieši ietekmēt neko nevaram, kur par mūsu taisnīguma sajūtu it kā smejas, sak, jums rokas par īsām.
  Tādēļ, kamēr vēl rīts, atgriežos pie iekšējā miera katras dienas sākumā. Lai iespējami izsvērti būtu mūsu vārdi un darbi pēc tam.

 4. Ģirts saka:

  Taisnīgums un augsti morāles principi mūsdienu Latvijā ir iznīdējamas īpašības. Lai dzīvo nauda un galējs liberālisms!

 5. Maarts saka:

  Jaana, nu, sanjemies, liidz veeleeshanaam tikai 2 meeneshi palikushi, peec tam 4 gadus pat nebuus veerts runaat par to!

  Jaa, Latvija tiek paarkrievota, pajautaa Iirijas viestraadniekiem, kas ilgaaku laiku nav pabijushi Latvijaa, tie to juut uzreiz, kad iebrauc Latvijaa. Uz vietas pierod. Padomju laikaa, kad jau 52% vairs latvieshi bija palikushi, tad jau ari bijaam pieradushi, es savaa Kjengaragaa vispaar latviski nerunaaju, vieniigi beernudaarzaa, kas arii bija retais latvieshu beernudaarzs. Pierod. Pie visa pieradiisim. Bet taa nav iistaa attieksme.

 6. jaana saka:

  Laikam esmu duma un naiva,ja iedomājos ,ka šiet ir tā oāze,kur man nav jāklausās kur Latvijā visi un viss ir slikti.Zinu jau zinu ,ka dēļ tādiem kā es tiek iztirgota un pārkrievota Latvija, un viss to briesmīgi apolitisko sieviešu dēļ.Ne velti Bībelē ir teikts, ka sieva ,ja ko nesaprot jājautā mājās vīram.Jau tā pēdējā laikā esmu par daudz runājusi, jādod klusēšanas solījums, noeju pagrīdē

 7. juris saka:

  Laikam neskaidri izteicos. Doma par profesionāļiem radās klasuoties, kas notiek ar valdību un ministrijām, kuras vada arī Maarta minētie kadri, kuri tiek pie šīs vadīšanas tikai caur savām partijām. Tieši lai tas tā nenotiktu, manuprāt, vajadzētu būt skaidram plānam uz priekšu, kuru realizētu tie, kas to prot. Tad nu gan izglītība mums attīstīsies, ja tur ministres tik ātri nomāinās, ka nepaspēj vārdu atcerēties, tas pats pilnīgi visās nozarēs. Un pat ja ko paspēj labu iesākt (kas diezgan nereāli, jo nezina nozari) tad tūļit nāk nakošais un taisa pa savam. Vai tas tik sarežģīti saprast?
  Bet tie balsotāji ir Saeimas kadri, kur nu viņi būs tādi, kāda ir tauta, kas viņus vēlēs, tur nu neko nevar līdzēt. katrs stāv uz savu.

 8. Maarts saka:

  Tad balsosim visi par glumo Šleseru, tas ir īsts profesionālis tirgus lietās, pārdos pat savu miesīgu māti krieviem vai norvēģiem, ja tā būs izdevīgi. Balsosim arī par ķirurgu Viktoru Kalnbērzu, īsts meistars, kas licis izskanēt Latvijas vārdam pasaulē (Latvijas PSR, bet varbūt vienkārši PSR, kurš gan tajā laikā atšķīra rietumos), tas nekas, ka sarkanais pēc pārliecības.

  Vai tad tiešām profesionālie panākumi ir viss, kas nepieciešams valsts vadītājiem? Tad jau ataicināsim no ASV, Indijas un Vācijas gudrākos cilvēkus, maksāsim viņiem katram pamatīgu algu un lai vada mūsu valsti, neatkarīgi no tā, vai viņi mīl Latviju, kultūras un seksuālās orientācijas.

  Izglītība un gudrība noteikti ir svarīgi, bet balsot tikai par tiem ir bezprātīgi, tā ir dvēseles pārdošana par desas gabalu. Tagad jau visu rēķina pirmkārt naudā, pārējās vērtības ir mazsvarīgākas. Pat Kokakolas burbuļūdens tirgošano bērniem Vaira Vīķe metās aizstāvēt, jo Olbraitai lūk tas biznesa intereses skar, tāpat viņa uzskata, ka latbieši var brīvi pār’vākties uz Īriju, jo “darba tirgus pats visu sakārtošot” (tas nozīmē, latvieši paliks Īrijā, Latvijā iebrauks moldāvi, krievi, baltkrievi un ukraiņi strādāt par zemākām algām), vai jums nešķiet, ka nostādīt tirgus attiecības un naudu kā tādu Mamona dievekli visa centrā nav pretrunā ar Dieva kārtību? Tā izskatās aprēķinātāji profesionāļi darbībā, sausa rēķināšana, nerēķinoties ar naudā neskaitāmajām vērtībām.

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress