Pēterburga 16.jūnijā – 17.jūnijā 

Fantastiski parpildīta iespaidiem, cilvēkiem un pārdzīvojumiem diena! Rītdien ekumeniskais dievkalpojums, tātad būs vēl vairāk ko domāt.

Lai Dievs dod spēku un mieru.

Šodien ekumēniskais dievkalpojums sākās 11.00, zāle bija cilvēku pilna. Lielāko tiesu runājām krievu valodā, iesākumā katoļu semināra rektors Rimantas Gudelis apsveicināja arī angļu val., bija arī Polijas un Somijas konsuli, lūgšanas bija visās valodās un Karina Pētersone runāja latviski un tad krieviski. Viņa, kopā ar PBLA priekšsēdi Jāni Kukaini un Austrālijas – Jaunzēlandes latviešu biedrības priekšsēdi Jāni Daliņu, kā arī ar Integrācijas lietu ministrijas darbiniekiem, visi šo nedēļu pavadījusi ceļā starp latviešu vietām Krievijā: Maskava – Inta – Siktivkara – Pēterburga. Sibīrijā vietas vēl vairākas, represēto piemiņas pasākumi, par kuriem un visu šo braicienu būs rakstīts Latvijas presē, bet šodien šī sēru un piemiņas kopība tika nodota arī Pēterburgas latviešiem un visiem baltiešiem.

Es teicu uzrunu, kuras galvenā doma bija par atmiņas saglabāšanu – ģimenes, valsts un pasaules līmenī, kur pasaules cilvēku un Dieva attiecības ir aprakstītas Bībelē.

Dievkalpojumā un pēc tā dziedāja Lietuvas katoļu katedrāles Lielais koris, sniegums bija profesionāli ļoti augstā līmenī un repertuārā bija arī latviešu un igauņu skaņdarbi, īpaši emocināli bija klausīties R.Paula dziesmu “Dzimetene”.

Rīt 15.00 Marijas baznīcā dievkalpojums latviešu valodā, un tā lielākā apmeklētāju grupa būs Liepājas Annas baznīcas svētceļnikei, kas dodas uz Valaāma? salām, vadīs viņu mācītājs Jānis Bitāns.

Tādas ir konspektīvas informācijas rindas, bet nez kāpēc daudzu cilvēku acīs bija asaras.

Komentāri ir slēgti.

Powered by WordPress