TV saks! 

ja gribi sakārtot savu dzīvi, varu ieteikt pirmo punktu, ko darīt – izmet TV vai atdod kādam!

te domāju nevis ierīci, kas attēlo video signālu, bet tieši televīziju, signālu, kas atlido pa antenu, raidījumi, filmas, REKLĀMAS.

man mājās nav TV un esmu ļoti laimīgs par to! pietiek ar kompi, kurā ir filmas, jau tas paverdzina reizēm, šķiet.

ļoti dīvaina sajūta, kad jāpalīdz kādam izvēlēties TV, kuru pirkt, ja esi pret tv mājās, bet, tas katram pašam jāizcīna, nevaru piespiest.

savus apzinātos 25 gadus esmu audzis skatoties tv, rītā, vakarā, brīvdienās, svinībās. tagad ir ļoti grūti atradināties, grūti tieši tādā ziņā, kad esi kautkur, kur ir tv, tad uzreiz visi skatās, es arī.

galvenais iemācīties, ko darīt vakarā, kad līst lietus un šķietami nav ko darīt. šķietami, jo nekad nav tā, ka nav ko darīt, tas ir tāds transa stāvoklis īstenībā, kad itkā nav ko darīt, bet patiesībā ir tik daudz ko darīt, gan lietderīgas lietas, darbi, gan izklaidējoši pasākumi, kas ir vismaz 10x izklaidējošāki un noderīgāki un aizraujošāki par TV!

46 komentāru

 1. admin saka:

  dzīve rit pati par sevi, par to nav jāsatraucas

 2. andziks saka:

  es teiktu – kurš dzīvos pa to laiku?
  darbs aizņem lielāko daļu cilvja dzīves, lielākai daļai cilvēku. ir jau arī tādi drosmīgie, kas visu spēj sakārtot tā, ka “zināšanas ir gaisma”, tipa, bils geitss(pieder 56 miljardi USD), kad var atlikušo dzīvi pavadīt dzīvojot, nevis nodrošinot finansu līdzekļus ģimenei.
  zināšanas ir gaisma, nezināšana – līdz ar gaismu – uz darbu!

 3. admin saka:

  jā, maart, es arī saku par filtrēšanu, bet tas ir baigais darbs – visu lielo info avotu grūzmu izlasīt un tad noformēt savu viedokli. kas strādās pa šo laiku?

 4. admin saka:

  13 ls mēnesī tu esi gatavs maksāt par to, ka skaties kastē ar kustīgu bildīti?! tiešām bēdīgi… izej mājas pagalmā un skaties zvaigznēs, nopērc teleskopu

  kas ir 13 Ls mēnesī?? tik cik pārtikā tiek noēsts 2-3 dienu laikā – tas nav daudz par lielu gūzmu informācijas/izklaides.

  gaidījām uz nikitu pa lnt…

  lnt ir par brīvu un tur tiešām nekā nav līdzīgi ar pārējiem kanāliem, es runāju par sakarīgiem ārzemju kanāliem.

  izej mājas pagalmā un skaties zvaigznēs, nopērc teleskopu, tas maksā mazāk par tv, bet rāda tikai un vienīgi patiesību, pārsteidzošu un neaizsniedzamu!

  laikam jau katram savas intereses, bet skatoties zvaigznēs var iemigt vai nogurdināt kaklu un nekas tur nenotiek – tīrākā garlaicība un katru vakaru tur nav ko darīt – bet nu tas mans viedoklis.

 5. andziks saka:

  jā, jā, par to jau iet runa, mani arī tā ir audzinājuši un viss ir izdevies, daudz, maz. es redzu pēc citām ģimenēm, ka sīcis caurām dienām skatās un spēlē to, ko grib un ko atrod internetā un ko dod tv un senči pilnīgi neklapē ar ausi. es tikai saku, ka vajag uzmanīties un vienmēr sekot sīcim līdzi, ko viņš redz un uzsūc. es neļaušu viņam skatīties pokemonus un sēdēšu blakus un teikšu -re, tas drakons, kas tur saplosīja otru, tas bija sliktais, fui. tā pat ar GTA spēli, nevar to ļaut spēlēt un teikt, “tu tikai pabraukājies ar auto pa pilsētu, nevienu netriec nost un neizrēķinies ar cilvēkiem fiziski, ok?”
  ir svarīgi gan neļaut skatīties un spēlēt to, ko nevajag, gan izskaidrot, kāpēc to nav jādara. te neiet runa par kategorisku bezierunu aizliegumu bez paskaidrojumiem, kaut vienmēr, kad par šo sāk runāt, visiem tā gribas domāt un aizrādīt! ;)

 6. minx saka:

  Nevajag bērnu no visa noslēgt, pasargāt, kad sāks skolā iet, ciemos iet, tad viņam būs šoks. Labāk laicīgi radīt imunitāti ar savu piemēru, citādi redzēs, ka draugs ēd čupačups un snickers, un draugi būs tie, kas parāda, ka tā ņamma taču laba bet tu tāds vientiesis nezināji…

  Mani ar no viskaut kā sargajuši, vajag ar mēru.
  No TV mazāk, vecāki tik pateica savus komentārus, piem., kādus pretekļus skaties? Un man uzreiz attieksme skaidra. Vai arī no tā, ko reklamē, redzu, ka mājas parādiejies nav nekas (vai nu nokomentēts), tātad – reklāmētais produkts garām utml. Nevajag sargāt, bet audzināt sapratni, un tad bērni arī bez Tavas klātbūnes darīs pareizi. Es to saku pēc manis audzināšanas.

  When a heart is broken there is nothing to break

 7. andziks saka:

  vientulības nav, ir ģimene, draugi, cilvēki tev apkārt un ir darbs, ap māju, algas darbs, ir darīšanas. nav sēdēšana pie kastes, kas velkas vairāku stundu garumā, skatoties uz informāciju, kura nav informācija, bet fakti, kuri neko nedod, vienkārši fakti. bieži vien tiem apakšā ir vai puspatiesība(subjektīvi raidījumi, šovi, analītiskās programmas utt), vai tā vispār ir fikcija(filmas,šovi). par svarīgāko var dzirdēt pa radio, LKR, SWH(kad pa LKR iet sveiciens no mājām). apollo arī ir ziņas, jau tā pietiek, tikko ieej pēc ilgāka laika, dzirdi, kā kautkur atkal kāds sagriezis, uzspridzinājis, nozadzis un tieši kā un ir arī bildes uz galvenās lapas.
  izklaides nolūkos atrodu sev(ģimenei) filmas, kuras skatīties, kad nogurums vai kā un nav nevienas reklāmas, filmu vari apturēt, kad gribi, turpināt, kad gribi. bērnam tiek atrastas un apkopotas multenes, kurās nav nežēlīgu briesmoņu un izmežģītu slimu fantāziju. arī reklāmu, kur pasniegtu, ka inde ir konča, kuru tev vajag ēst, lai tu būtu COOL!

 8. minx saka:

  Nu kaut kam jau vajag sekot līdzi, kas par prezidentu/ministru prezidentu ir, kad vēlēšanas, kāda situācija un izmaiņas. Var jau protams teikt, ka nav jēga to darīt un maitāt noskaņojumu ar n-tajām negācijām; pie tam pasaules bērni ir gudrāki par mums ar savām ekonomiskajām utml. zinībām. Dievs vadīs un pasargās. Arī tas ir variants.

  Vnk vienaldzībā arī tā var iegrimt, tādējādi vēl vairāk sašķeļot mazo sabiedrību un dodot iespēju valdībai vēl nekontrolētāk darboties. Jau tagad sajūta, ka esmu bezspēcīga ko mainīt, tad priekškam interesēties par nenovēršano?

  When a heart is broken there is nothing to break

 9. andziks saka:

  nu vot, un no tā visa izriet, ka man nav nepieciešams nodzīvot savu dzīvi, filtrējot informāciju, jo tv ir milzīga informācijas plūsma, pie tam, ja ņem visu, ko redz, arī reklāmas, tad tā plūsma tomēr dikti atkārtojas, reklāmas bieži vienas un tās pašas, periodiski atkārtojas, filmas arī, brīžiem pat šķiet, ka ar kārtu 3mēneši. tas liek domāt, ka tie onkuļi otrpus ekrānam(programmu veidotāji, producenti) reāli mani čakarē, spēlējot vienu un to pašu filmiņu manu acu priekšā. man tas nav vajadzīgs.

 10. hrosvita saka:

  un kada tur filtresana, ja ta ZINJA Tv vai presee ir tikai aisberga redzamaa dalja; to realitati , kas tur zem UDENS mes biezji nezinam; un lidz ar to filtree vai nee- nekadu objektivu priekstatu sha ka ta izveidot sava apzinjaa NEVARAM

  un ir atskiriba, vai reagejas uz katru info kaa izsalcis suns uz galjas gabalu, vai spejam ari pateikt kadreiz- NEE, to es neskatisos, un to skatisos…

 11. hrosvita saka:

  negativo uzzinam sha ka ta, pat tisham neskatoties zinjas… atnakam uz darbu un ko visi runaa? :) atverot netu un ieraugot netisham virsakstus…tadel uzskatu ka nav speciali vel kautkas jameklee negativs; teiksim, visi zianm, ka notiek slepkavibas, bet kadelj man jakjer pec avizes, lai lasitu iedzilinatos notikusaa detaljaas? Neatceros, kurs to teicis, ka dross veids ka cilveku uzmanibu piesaistit, ir sekss un naave/asinis…..
  p.s. ja nu vienigi uz slepkavas portretu gan verts tai avizee paskatities ; ja nu….. :)

  mums tacu ir izvele ka pavadit savu laiku un tiesi ar KAADU info savu galvu piebazt; to laiku , kamer skatamies piemeram, kriminalzinjas, tomer labak veltit kadai gariga satura gramatai; vai sarunai ar Dievu…

  Ja uzsucam/tiecamies pec siis negativas info , man skiet tas nozimee , ka esam nonakusi mediju varaa- vinji spele uz musu instinktiem (sex, naave) un mes uzkjeramies…un vel domajam ka shaadi “cinamies” ar ljauno .

 12. Maarts saka:

  Protams, ka zinjas ir subjektiivas, bet ne jau tikai dazhi zinju portaali ir tie, no kaa uzzinaam kaut ko. Uzskatu, ka ir jaamaacaas filtreet informaaciju, jaasaliidzina ar pasha noveerojumiem un secinaajumiem. Turklaat nekad nedriikst izvairiities no informaacijas tikai taadeelj, ka taa ir negatiiva – shaadi izoleeties no pasaulee notiekoshaa nav labi, dziive tachu nav rozhu daarzs un Dievs nav soliijis mums paradiizi zemes virsuu, bet suuru darbu, lai ciiniitos ar nezaaleem. No ciinjas ar slikto nav jaabaidaas.

 13. hrosvita saka:

  piekritu admin… un ta ka parsvara zinjas ir negativaa info, tad uzsuucam to..un ta ka info kas mums tiek dota ir atlasita- gan no tas devaju puses gan agenturas, tad lidz mums nonak tikai realitates fragmenti, +vel info biezi ir sagrozita, kljudaina, nepreciza, lidz ar to rodas visai sagrozits priekstats par pasauli + vel daudz negativo emociju + ILUZZIJa, ka kautko saprotam un zinam, kas notiek pasaulee

 14. hrosvita saka:

  tad jau- logiski vajadzetu but taa, ka attistoties komunikacijas tehnologijam, cilveki kljust un jutas mazak vientuli. Bet ka redzams notiek tiesi OTRAADI…!!! Kad nebija iespeja piezvanit pa mobilo, aizrakstit epastu, tad vairak laikam noverteja to ka var kadu satikt un biezak drosi vien ari satika- jo tagad tacu var aizsutit epastu lai kauko norunatu… Turklat cik uzmanigi un pardomati cilveki rakstija vestules, ko sutija pa parasto pastu…- tas mums ir zudis… tagad uzpspiezam sms… tik vienkarsi… un virspuseeji

  butiba musdienas cilveks var visulaiku sedet majas un pat stradat majas un visu bidit pa i-netu ..it ka baigi labi vai ne…bet kautkas zuud lidz ar to…

  un par tam pasam vienseetam – ..toties tagad cilvekiem ir loti vienkari kaadus kontaktus partraukt- ir vieglak izskirties , jo apkart tacu tik daudz iespeju iepazities …un lidz ar to pateicoties komunikacijas tehnologijam mes vienkarsi NENOVERTEJAM civlekus, ar ko esam kopaa, ko Dievs mums devis visapakart ; mes meklejam tadus, ko milet bus vieglaak…

 15. andziks saka:

  13 ls mēnesī tu esi gatavs maksāt par to, ka skaties kastē ar kustīgu bildīti?! tiešām bēdīgi… izej mājas pagalmā un skaties zvaigznēs, nopērc teleskopu, tas maksā mazāk par tv, bet rāda tikai un vienīgi patiesību, pārsteidzošu un neaizsniedzamu! un mēnesī tas tev neko nemaksās!
  vakar, gaidījām uz nikitu pa lnt… dabūjām skatīties to miskasti, saucas “zvaigžņu” sviests. un, ja jūs, ļautiņi ar tv, šitādu skataties katru svētdienu, man tiešām ir žēl. arī tā pati nikita nebija nekas mūsu gaidīšanas vērts, beigās nosmējāmies… šovakar jāceļ galdā nardi(backgammon). :)

  p.s. paskaidrošu – man ir pc, kuram ir tv karte un antena, ar kuru var uztvert tv, ja ļoti pacenšas. to man pieprasīja sieva, jo ar bebi mājās ir pavisam skumīgi un vienā brīdī tā savajadzējās, ka man nācās nodrošināt tv pa minimālām naudiņām. kopumā tv ieviešanā ieguldīju ap 30 Ls. ja dikti iespringst, var pat digitālo tv uztvert, kas patreiz ir visā latvijā pa brīvu, jo testa režīmā. visi man apkārt brīnās, ka es uzķeru DVB-T, jo to jau tikai krutie tv ķer… :D

 16. admin saka:

  Agrāk, liekas, bija vienkāršāk – apskaties vienu ziņu pārraidi, palasi pāris (parasti 1) avīzi un esi lietas kursā. Tagad ir tik daudz informācijas avotu, ka vajag gandrīz vai visu dienu lasīt, skatīties, meklēt, tad vēl to visu filtrēt un noformēt sev pieņemamu notikumu ainu – grūti… un vai vajag?

 17. admin saka:

  1) 13 Ls mēnesī nav dārgi, neredzu problēmu, izdevīgi, ja pirmajā gadā vēl par puscenu
  2) cena nevar būt vienīgais parametrs preces izvēlē + printeri sākumā parasti ir ar 1/3 uzpildītiem kārtridžiem.

 18. Maarts saka:

  Internets patiešām dod iespējas kontaktēties ar draugiem, ar kuriem citādi būtu visi sakari pārtrūkuši. Kā tad, kad agrāk viensētās dzīvoja, ja māsa aizprecējās citur, tad savu mūžu vairs viņu neredzēja, tik vien kā pa retam ciemos aizbrauca. Tagad brauc kaut kosmosā, bet caur internetu varēsit vienmēr aprunāties. Tā esmu atjaunojis sakarus ar draugiem un radiniekiem, ar kuriem agrāk sanāca ļoti, ļoti reti satikties. telefons arī agrāk ne katrā dzīvoklī bija, mums tikai 90-o gadu vidū ievilka.

  Tāpat internetā var daudz svarīgas informācijas iegūt, paplašināt redzesloku. Tas ir ļoti jūtams, kad parunā ar cilvēkiem, kuri internetu nelieto – viņi liekas kā atpalikuši no dzīves, neko nezina, kas notiek. It sevišķi uzkrītoši tas ir ārzemju latviešu sabiedrībā – kas lasa ziņas internetā no Latvijas, tie var diskutēt par Latvijā notiekošo, bet citi ir kā no Mēness nokrituši. Informācija mūsdienās IR svarīga, it sevišķi tādēļ, ka informāciju izmanto kā ieroci (t.s. informācijas karš, kad Krievija melš visa pasaulei par fašisma atdzimšanu Latvijā u.tml.). Ja cilvēks pats nespēj filtrēt informāciju, tad ir bezspēcīgs.

 19. minx saka:

  Neizprotu, kāpēc visiem liekas, ka kaut kad ir bijis vairāk laika vnk runāties ar draugiem/radiem? Nets te nav nekāds klātienes grāvējis un ienaidnieks.

  When a heart is broken there is nothing to break

 20. Laurita saka:

  Ar to internetu vēl lieta ir tā, ka mūsdien lielajā steigā un aizņemtībā liela daļa draugu un paziņu ir sastopama tikai virtuālā vidē. Un Internets ir vienīgais veids, kā ar viņiem komunicēties. Skumji, pat traģiski patiesībā – ka mēs esam tik aizņemti, ka pat draugus nesanāk ‘dzīvajā’ satikt… :( Bet fakts paliek fakts. Es pati esmu saņēmusi pārmetumus par pārlieku ilgu sēdēšanu pie datora, bet ne jau es bezmērķīgi vazājos pa dažādām lapām, bet caur MSN runājos ar vairākiem mīļiem cilvēkiem vienlaikus, dažs pat atradās ārzemēs.

  Ja komunikācija ar apkārtējiem pilnībā pārvēršas par elektroniskajiem impulsiem vados, tad gan vairs nav labi!

  Smaids ir Dieva autogrāfs cilvēka sejā.

 21. juris saka:

  noiets etaps… Par 1 latu, bez maksas, utt. Es parasti skaidri prasu, kur ir aprakts viņu izdevīgums? Kad es sākšu maksāt par to lētumu raudādams?
  Nu kaut vai lētie printeri, pa 49 Ls ar visām skanera, copiera funkcijām! Tikai ar tik mazu krāsas baloniņu, ka tas iziet pat minimāli padrukājot mēneša laikā, un tā es lētajam printerim katru mēnesi piemaksāju 10 Ls.
  Kad kaut ko pērk, tad ar lēnu prātu viss jāizpēta, labāk vairākos veikalos vai firmās. Un tā jau arī ir atkarība – bailes, ka tevi atkal piešmauks!

 22. andziks saka:

  patreiz notiek akcija, es gan teiktu, uzbrukums no TV puses, viasat izskatā, visiem tiek piedāvāts, ka BEZMAKSAS tiks uzstādīts šķīvis un visi liberiņi, pirmo gadu tikai 6.99 laikam, pēc tam, tad… nav svarīgi, ka kautkādi padsmit ls… :D man arī uzbruka, jau biju piekritis, atlika vien saskaņot uzstādīšanas laiku, bet sieva laikus attapās un man palīdzēja pieņemt pareizo lēmumu… mums nav un nebūs šķīvja!
  vispār pats piedāvājums ir superizdevīgs… aizvakar… :D
  viņi tev neliks maksāt tik: 20+25+(6.99*12=83.88)=128.88, bet gan 108.88(atlaiž apmēram 20, par uzstādīšanu), un nākamgad vienalga tu būsi uzsēdināts uz lielajiem rēķiniem, 13.5 mēnesī! jauki!
  tagad pat vēl mainījuši saukļus, ka 1/2 gadu bez maksas, pēc tam 13.5… izdalot uz divi summu un sadalot pa gadu iznāk tas pats 6.99 visu gadu, bez diviem latiem, kas tika solīts iepriekš, bet tagad ir par 2LS labāks piedāvājums! :D

 23. hrosvita saka:

  kautgan varētu pastāvēt arī atkarība no garīgām lietām, no reliģijas… kad cilvēks tā ar to aizraujas, ka aizmirst un nerēķinās ar līdzcilvēkiem, t.i. neievēro pašu galveno, ka Kristus mūs ir acinājis mīlēt , nevis izolēties… Pats viņš tak arī diezgan daudz gāja pie cilvēkiem…

  Piemēram, kāds grib parunāt/padomu, zvana lai tiktos, bet “reliģijasatkarīgais” šo pasūta vispār , jo viņam lūk saruna ar Dievu, un tas svarīgāk

 24. cesinieks._ saka:

  Nedomāju, ka ir liela atšķirība dators, televizors, mob telefons, …. liels, mazs. Svarīgi ir kas mani interesē. Vai tie ir bara vadīti instinkti, vai manis zīmēta pasaule , vai manis kā personas izglītošanās – augšana mācībā, kuras pamats ir Kristus.
  <><

 25. hrosvita saka:

  datoratkarībai taču ir dažādas stadijas; atkarīgi no tā esam mēs daudzmaz jebkurš; tāpat kā no mobilajiem tel utt. nau jau tā, ka jebkura datora bieža lietošana ir datorkatkariiba

  Bet nu tā galējā stadija, tad kad tiešām jau tā ir atkarība, esot tad, kad cilvēks arvien vairāk izvairās no draugu/ģiemens tusiņiem;izolējas; īsti labi jūtas tikai tad kad apsēdies pie datora/i-neta, ko lieto katru dienu, faktiski visā brīvajā/izbrīvētajā laikā, citas aktivitātes viņu nesaista; dusmojas, ja kāds viņu grib atraut no datora vai aizrāda par pārāk biežu tā lietošanu. domā par datora/neta lietošanu arī tad kad nav iespējas to darīt. nu arvārsakot nevis viņš kotrolē situāciju, bet dators viņa dzīvi jau kontrolē…

  tas viss protams nav viennozīmīgi, jo aizrādīt jau var arī tam, kas reti lieto, bet lieto un nepārāk sabiedriski cilvēki jau arī nekad nebūs tusētāji…

  ja vien nemelojam sev, tad jau varam konstatēt esam iekļuvuši kādā “verdzībā” vai ne….

 26. minx saka:

  Manuprāt tā datoratkatība reizumis ir arī pārspīlēta, mana mamma arī domāja, ka man atkarība…
  Ja reālā dzīve ir nesaistošāka par virtuālo, tad diezgan loģiski, ka cilvēks iegrimst datorā. Pie tam mūsdienās datorā var darīt arī daudz ko lietderīgu: atrast noderīgu info, rakstīt kursa darbus, taisīt mākslu, uzzināt jaunākās ziņas, sazināties ar draugiem/radiem, kurus ikdienā apstākļu un attāluma dēļ nevar sastapt utt. Un to vecāka paaudze nereti nesaprot: nelasi grāmatu, bet datoru vai neskaties Panorāmu, bet datorā apollo – tātad atkarīgais.
  Cita runa par spēlēm, ja ieiet azartā un cilvēka pašnoteikšanās atkarīga no nākamā līmeņa pieveikšanas.

  When a heart is broken there is nothing to break

 27. hrosvita saka:

  o, jā avei, datoratkarība ir taču tikpat nopietna cik atkarība no alkohola, nikotīna, azartspēlēm, tikai – tā kā dators salīdzinoši jauna parādība mūsu dzīvē- tad par to īpaši netiek runāts; to nepamana. Pat vecāki var nepamanīt, ka bērns ar to slims…
  Un arī pats cilvēks tad nejūtas, ka ar viņu kautkas nau kārtībā. jo nauda nepazūd (kā azartpēlēs); draugi un domubiedri ir (tikai virtuāli); ar darbu/mācībām arī galā var tikt daudzmaz,it īpaši jā mācās/strādā pie datora; veselība netiek čakarētu (kā lietojot alkoholu utml) ; un tad – kāpēc gan visu brīvo laiku nepavadīt pie kompja ? neko sliktu tak tas nevienam nenodara, it īpaši ja cilvēkam nav ģimenes un līdz ar to kopābūšanas laiks nevienam netiek laupīts …
  doma tāda, ka kāda motivācija var būt datoratkarīgajam no tā izkļūt? domāju, ka nekāda. civlēks pieņem to kā savu dzīvesveidu , kurā viņš visērtāk jūtas, un katram tak tiesības uz savu dzīvesveidu, ja nenodara citiem pāri …

 28. hrosvita saka:

  nedeļu pavadīju bez TV,vidē, kur tā nebija . bija daudz laika lūgšanām, lūdzu, lai atbrīvo mani no kautkādām atkarībām, negatīvā, kas man traucē būt tuvāk Dievam… Pēc tās nedēļas neesmu TV pieskārusies, vienkārši nav vēlmes ieslēgt un viss…

  Jāteic pirmstam arī visai reti skatījos.

  Tagad man patīk izjust brīvību no TV. Jo tas man ir, bet ieslēgt nevēlos :) kautkā tā lūk Dievs darbojas manī..

  tāda lūk liecība

 29. andziks saka:

  mūsdienās varētu teikt, ka pēc tv programmām, kuras viņi skatās, jums būs viņus pazīt.

  man ir kompis, kurā divx filmas un mp3 skaņdarbi. vēl ir tv tuner, un tv antena, bet tv tuneris švaks, par laimi, tāpē neko parasti nevar redzēt. uz olimpiādi un dziesmusvētkiem sačinīju, tad redz.
  mājnieki pieprasīja, ka tv vajag. tagad mājnieki arī piekrīt, ka neko vairāk par pusdzīvu tv tuneri un antenu no TV aparatūras neiegādāsimies. bet tagad nav, kur bildes un video skatīties, ja liels bars sanāk. tad prasās pēc projektora, bet dārgs.

 30. Maarts saka:

  Peec augljiem jums buus tos paziit… Televizors atstaah hipnotizeejoshu ietekmi, tikai pasham to gruuti pamaniit.

 31. andziks saka:

  es pietiekami ilgi esmu “ar ģimeni” pavadījis laiku pie TV, kopā skatoties, kā citi cilvēki dzīvo, izklaidējas(šovi), nedzīvojot savu dzīvi.

 32. jaana saka:

  Par elku jau var kļūt jebkas. Un slikts it tas, kas kļuvis par elku.

 33. avei saka:

  Nu lūk, bet es tieši par to pašu…
  Bet kāpēc ir tāda pārliecība, ka spēlēt ričuraču, monopolu, alias, sēdēt lapenē utml. ir tiešām labāka lieta kā tā, ko ģimene ir izvēlējusies – sēdēt kopā pie tām kastēm? Jo VAR sanākt kopā arī pie tās kastes un smieties par vieniem jokiem, apspriest jaunākās ziņas vai filmu utt. un izjust daudz lielāku tuvību kā tie, kuri spēlē klusumā ričuraču vai dzer alu lapenē (jo tās var izmantot arī šadi. Pavēss taču, alakahols sasilda… Vai karstā laikā alus veldzē). Nu nevar tak tik vienkārši notiekt, kas kuram ir labais un kas sliktais!

 34. andziks saka:

  vispār šis dienasgrāmatas ieraksts izveidojās nākamajā dienā pēc vakara, kad izgāju lēnā pastaigā pa ciematu, bija ļoti skaists vakars ar saulrietu, skaidrām debesīm, silts laiks, klusums, svētdiena, ejam ar meitu pa ciemu un ik pa brīdim māju logos var redzēt mirgojošu ieslēgta TV ekrānu, dažviet, pat logi tik lieli un neaizklāti, ka var redzēt, kā visa ģimene sēž dīvānā un lūr kastē. to māju ar tiem TV bija, salīdzinoši tik daudz, ka sametās šķērmi, ka tās ģimenes nesēž, piemēram, tajos pašos māju pagalmos, lapenēs un spēlē ričraču, alias, monopolu utml vai vienkārši spēlē ģitāru un dzied vai apspriež šodien dzirdētā sprediķa jautājumu…

 35. minx saka:

  Avei, neviens tā nedomā :)

  Tāpēc jau tika teikts nejau tas TV ir ļaunuma iemiesojums, cilvēks jau izvēlas, ko skatīties tomēr.

  When a heart is broken there is nothing to break

 36. avei saka:

  Nu pēc jums te sanāk, ka esmu atkarības iemiesojums… bet nejūtu to kā slogu, nejūtu, ka tas man traucētu jebkādām (vertikālām vai horizontālām) attiecībām. un vai daži nav paštaisni, jo internets tak ir ar tikpat lielu (nu reizēm pat leilāku) kaitīguma potenciālu…

 37. admin saka:

  neaizmirsti par kaitinošiem teksta ierunātājiem/tulkotājiem un vēl bieži vien arī titriem..

 38. Maarts saka:

  Jaa, kopsh esmu atradis iespeeju tikt pie man intereseejoshajaam filmaam citaadaa celjaa, to skatiishanaas televiizijaa mani vienkaarshi kaitina – ik peec briizha nenormaali gara un kaitinosha reklaama!

 39. minx saka:

  Par TV palaišānu, kad esmu viena – piekrītu, liekas, ka cilvēki mājās, bet tai pat laikā neviens netraucē.

  Domāju, ka ikviens, kas ir iemanījies darboties ar netu, TV, kā informātors un izkaidētājs, ir zaudējis savu funkciju pa saviem 80% un trulai skatīšanai ekrānā īsti mūsdienās diezvai arī sanāk laika…

  Bērniem, protams, aizvien to var saskatīt ka draudu, jo viņi nedala tā saturu – ka tik mirgo bildīte.

  When a heart is broken there is nothing to break

 40. admin saka:

  tur jau tā lieta, ka tu domā par televīziju, bet saki par televizoru. televizoram televīzijas skatišanās ir viena no funkcijām.

  es neredzu iemeslu stresot – ja nav nekā sakarīga televīzijā, uzliec ko pats gribi – filmu, seriālu, raidījumu, fotogrāfijas mūziku (ja ir mājas kinozāle).

  regulārā televīzija jau sen zaudējusi lielu lomu manā dzīvē, it īpaši izklaides jomā. reklāma ir tik gara, ka es jau paspēju aizmirst, ka pirms tās bija kaut kāda filma. reklāmas iet arī pa virsu – visādas akcijas un vēl sazin kas – man tas nav vajadzīgs! bet cita lieta ir kanāli, kuros ir kaut kas sakarīgs – discovery, explorer, ltv7 (olimpiādē bija neaizvietojams). kāpēc tos ir jāzaudē?

  televīzija kā medijs lēnām iet uz leju, jo cilvēkam patīk būt noteicējam pār saturu, piemēram, to pašu “Kas notiek Latvijā?” man nesanāk noskatīties pa TV. Parasti to daru internetā un tad, kad pats to gribu, tāpat ar “Viss Notiek”.

  bērnībā, kad bieži paliku mājās viens, TV bija vienīgā izklaide, kopš tā laika ir ieradums, ka TV “deg” visu dienu, pat tad, ja neviens neskatās – tas bija savdabīgs veids kā cīnīties ar vientulību. tagad vienkārši nepatīk klusums, bet to var aizvietot ar mūziku.

 41. andziks saka:

  njā, vienīgais iemesls, kāpēc vajadzīgs kautkāds daudzmaz liels ekrāns, ir fotogrāfijas, kuras ir datorā(tagad jau visiem tā ir) un safilmētais video, jo videokameras mūsdienās visu filmē savā cietajā diskā…
  es apsveru projektoru, taču negribās piekāpties parametru ziņā, kas, savukārt, sit pa kabatu, un tā netieku gudrs. galvenā fronte šeit ir tā aparāta štekeris, kur ienāk tv antena, to vajag aizlodēt vai neatgriezeniski sabojāt. tv turpina uzbrukt ar saviem slepenajiem ieročiem, jo par labu tv runā regulārie pasākumi, olimpiskās spēles, PČ/EČ futbolā, dziesmusvētki… kautkas tāds, ko varētu skatīties kopā ar visiem saviem tuvajiem.

 42. Maarts saka:

  Atbilrot Aadminim – pati TV skatiishanaas ir ljoti neefektiiva, TV raada daudz nevajadziigas informaacijas, kas man buutiibaa nav nepiecieshama. Bet Minx arii taisniiba, ka TV var izmantot vienkaarshi kaa ekraanu, uz kura pasha izveeleetas filmas, koncertus, teaatra izraades u.tml. no video ierakstiem skatiities.

 43. minx saka:

  Man TV arī nav mājās un viņa trūkumu nesajūtu, tomēr uzskatu, ka nav nekas ļauns, ja ir mājās viens liels kvalitatīvs TV ekrāns – baudāma bilde. Tādu smuku platekrānu varētu izkonkurēt tikai projektors. :)

  Un tas jau ir katra cilvēka izvēlē, ko skatīties. Ir arī interesanti un izglītojoši raidījumi, filmas. Un netā jau var dabūt arī seriālus, raidījumus utt. Tā kā TV neesamība neislēdz iespēju skatīties Estrelitu netīro seju, Zāģis2 Zvaigžņu dejas utml.

  When a heart is broken there is nothing to break

 44. lifrei saka:

  Es arī “cīnos” ar TV. Progress ir liels. Skatos daudz retāk.
  Esmu sapratusi, ka savā spēkā tas nav iespējams, tikai tad, kad Dievs izmaina attieksmi pret TV un apskaidro prātu, kādu iespaidu atstāj tā skatīšanās. Ir reizes, kad tas par sliktu nenāk. Domāju, ka nav obligāti to izmest no mājas, jo ja nebūs izmainīta attieksme pret TV, tad cilvēks atradīs veidu kā pie tā tikt. TV skatīšanās vietā foršāk ir pavadīt laiku ar Dievu vai arī ar saviem tuvākajiem. Kā nu kurā situācijā.

 45. admin saka:

  kāpēc, Maart, tas liekas bezjēdzīgs pirkums?

 46. Maarts saka:

  Mūsu televizora ekrāns ir tikai amzliet liekāks par klēpjdatora ekrānu, filmas skatāmies datorā. Man arī liekas nereāli, ka es tagad ietu uz veikalu speciāli pirkt lielu, dārgu televizoru. Liekas bezjēdzīgs pirkums.

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress