Dziļā aka -I.3 Par to ko runājam 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

                           Pa ceļu gāja zaglis, apmierināts ,ar pilnu somu sazagtā  zelta. Ceļā viņam uzbruka slepkavnieku banda. Pārbijies no uzbrucējiem , zaglis  pats   atdeva   maisu ar  sazagto zeltu, lai tikai paliktu dzīvs.

Zaudējis visu, zaglis devās tālāk , ejot pa  ceļu ,ceļa malā  ieraudzīja  sēdām  večuku, kas  pūtināja kājas no sava ceļa. Zaglis  zaudējuma nomākts uzrunāja večuku, lai pastāstītu par savu nelaimi.

 Man priekš tevis ir mierinājuma vārds, atbildēja večuks, gudrs, kas atdod to ,ko nevar noturēt. Zaglis  vārda  mierināts, ar večuku devās ceļā , kas izstāstīja  savu dzīves  stāstu, par to, ka  pats  kādreiz bijis zaglis un slepkava . Pēcāk  savu grēku nožēlojis, un visu savu  bagātību izdalījis pasaulei, lai  palīdzētu cilvēkiem ar vārdu un , kas cieš. Zaglim palika žēl savas dzīves , viņš apraudājās  un  vēlējās darīt  tāpat, bet bija   žēl  šķirties no savas bagātības, kas iegūta nepareizā ceļā.

                             Zaglis jautāja: „Tēvs, vai tev nav priekš manis kāds  mierinājuma vārds ?”Protams, atbildēja večuks. Atdodot laupītājiem savu zeltu, tu savu turpmāko  dzīvi esi izpircis. Visi tavi atlikušie zemes gadi tāpat  ir skaitīti, ja  atteiksies no iegūtā zelta, ko esi ieguvis ar meliem un viltu , tu  atgriezīsi savu dvēseli, ar kuru tu būsi mūžībā.

Ne velti saka: gudrs ir tas, kas atdod to, ko nevar noturēt, bet īsti gudrs ir tas, kas gatavs apmainīt to, ko nevar noturēt, pret to ko nevar notērēt.

Komentāri ir slēgti.

Powered by WordPress