Džordža Vašingtona universitātes koris ‘’University Singers’’ uzstājas Svētā Jāņa baznīcā 22. maijā 

(The George Washington University Singers to tour the Baltics May 2015)

22. maija koncerts Jāņa baznīcā sākas 19:00, kopā ar The Latvian Voices un Rīgas Domskolas kori. Koncerts bez maksas

Aleksandrija, Viskonsina, ASV – koncertceļojumu speciālisti Classical Movements ar prieku paziņo par Džordža Vašingtona Universitātes kora un a capella grupas The Troubadours koncertiem Baltijā diriģentes Žizeles Bekeres vadībā no 2015. gada 18. līdz 28. maijam.

Šis koncertceļojums ir pirmais Baltijas valstu apmeklējums kora ilgajā koncertturneju vēsturē. Kora repertuārā Latvijā Lietuvā un Igaunijā iekļauti galvenokārt amerikāņu komponistu, tai skaitā Koplenda (Copland), Brubeka (Brubeck) un Vitekera (Whitacre) skaņdarbi.

Ansambli varēs dzirdēt Svētā Kazimira baznīcā Viļņā, Svētā Jāņa baznīcā Rīgā, Tartu Universitātes muzeja Baltajā zālē, Svētā Jāņa baznīcā Tallinā.

Koris University Singers sadarbojas ar vietējiem Baltijas kolektīviem, ieskaitot pazīstamos ‘’Latvian Voices’’ un Rīgas Doma kora skolas Jaukto kori. Igaunijā University Singers uzstāsies kopā ar E Stuudio kamerkori.

Papildus koncertiem un pilsētu iepazīšanai koris piedalīsies atbalsta koncertā Keilas SOS Bērnu ciematā Igaunijā 26. maijā. Visus koncertus un pašu ceļojumu nodrošina Classical Movements.

Džordža Vašingtona Universitātes dziedoņi (The George Washington University Singers) ir jauktais koris, kuru veido Džordža Vašingtona universitātes bakalauru un maģistru izlase no Vašingtonas, ASV. Līdz ar regulāriem koncertiem Universitātē ‘’University Singers’’ ir uzstājušies Vašingtonas Nacionālajā katedrālē, Kenedija Skatuves Mākslas centrā un Šlēzingeres Skatuves Mākslas centrā.  Katru otro gadu University Singers dodas starptautiskā koncertturnejā. Iepriekšējos gados koris ir koncertējis Horvātijā, Slovēnijā, Itālijā, Dienvidāfrikā un Brazīlijā. Papildus koncertiem University Singers piedalās labdarības projektos un universitāšu kopprojektos.

‘’Trubadūri’’ (The Troubadours), draudzīgi iesaukti The Troubs, ir jaukta a capella grupa ar bāzi Džordža Vašingtona universitātē, ASV galvaspilsētas pašā sirdī.

1925. gadā dibināto Trubadūru vairākas paaudzes ir sniegušas neskaitāmus priekšnesumus sajūsminātajai publikai.

Sākotnējie ‘’Ceļojošie Trubadūri’’ starptautiskās turnejās izklaidēja ASV militārpersonas tālajās aizjūras karabāzēs, kopš tā laika ansamblis ir pārvērties par modernu studentu a capella grupu. Trubadūri joprojām iestudē oriģinālus dziesmu aranžējumus visos iespējamos žanros, un viņu talants un unikālais skanējums izpelnās visaugstākos vērtējumus kā no nozares ekspertiem, tā klausītājiem.

Žizele Bekere (Giselle Becker) ir Džordža Vašingtona universitātes Kora nodaļas direktore kopš 2005. gada. Viņas vadībā University Singers un kamerkoris ir iestudējuši vairākus izcilus koru meistardarbus, ieskaitot Mocarta ’’Rekviēmu’’, Baha Magnificat, Orfa Carmina Burana, Mendelsona ’’Eliju’’ un Bernšteina ‘’Čičesteras Psalmus’’.

Līdztekus darbam Džordža Vašingtona Universitātē, Bekeres kundze darbojas kā Cantate kamerkora (Cantate Chamber Singers) mākslinieciskā vadītāja. Tas ir koris, kas iestudē jaundarbus un nepelnīti reti iestudētus darbus. Pēdējos trijos gados kora pasūtījumi ir izdoti trīs albumos: Morisa Seilora (Maurice Saylor) The Hunting of the Snark Naxos apgādā, Endrjū Simpsona (Andrew Simpson) A Crown of Stars Albany mūzikas apgādā un A Britten Holiday ierakstu kompānijā Raven Records, tā godinot Bendžamina Britena simtgadi.

Koncertu informācija

Viļņa, Lietuva

Svētā Kazimira baznīca

Ceturtdiena, 21. maijs, plkst. 18:30

Rīga, Latvija

Svētā Jāņa baznīca

Piektdiena, 22. maijs, plkst. 19:00

Koncertu atklāj Latvian Voicesun Rīgas Doma skolas Jauktais koris

Tartu, Igaunija

Tartu Universitātes muzeja Baltā zāle

Svētdiena, 24. maijs, plkst. 19:00.

Koncerts kopā ar E Stuudio kamerkori

Tallina, Igaunija

Svētā Jāņa baznīca

Trešdiena, 27. maijs, plkst.19:00.

Repertuārs

MLK                                                    Bobs Čilkots (Bob Chilcott)

Hark I Hear the Harps Eternal            apdare: Roberts Šovs un Elisa Pārkere (Robert Shaw & Alice Parker)

Ride On King Jesus

My Soul’s Been Anchored

Ezekiel Saw                                        Viljams Dousons (William Dawson)

Soon Ah Will

Witness                                               Džeks Halorāns (Jack Halloran)

Shenandoah                                        apdare: Džeimss Erbs (James Erb)

Ching a Ring Chaw                             Ārons Koplends (Aaron Copland)

With a Lily in Your Hand                     Ēriks Vitekers (Eric Whitacre)

Pange Lingua Variations                     Deivs Brubeks (Dave Brubeck)

Art of the Ground Round                    P.D.Q. Bach

Par Classical Movements Inc.

Classical Movements ir viena no vadošajām pasaules koncertu plānošanas un mūzikas menedžmenta kompānijām. Klientu skaitā ir vairāki labākie orķestri pasaulē, ieskaitot ASV Nacionālo Simfonisko orķestri, Baltimoras Simfonisko orķestri, Londonas Filharmoniju un vairākus citus Eiropas un Amerikas orķestrus.

Viņi ir vadoši koncertu un ceļojumu rīkotāji arī vairākiem no pasaules labākajiem koriem, kā The Collegiate Chorale, Dallasas Simfoniskā orķestra korim, Pacific Boychoir, VocalEssence, Ņujorkas Jauniešu korim (Young People’s Chorus of New York City) un vēl daudziem citiem.

22 pastāvēšanas gados Classical Movements ir strādājuši sešu kontinentu 140 valstīs.

Kompānija rīko arī Eric Daniel Helms New Music Program jauniem skaņdarbu pasūtījumiem ar starptautisku uzstāšanos ciklu un četrus gadskārtējus mūzikas festivālus Eiropā, Dienvidamerikā, Āfrikā un Ziemeļamerikā.

Classical Movements ir prestižās BCA10 balvas ieguvēji. Šo apbalvojumu Best Businesses partnering with the Arts in America piešķir organizācija ‘’Amerikāņi Mākslai’’ (Americans for the Arts) par labāko uzņēmumu sadarbību ar ASV māksliniekiem.

Classical Movements tiecas panākt globālu saprašanos un vienotību caur universālo mūzikas valodu.

Komentāri ir slēgti.

Powered by WordPress