Gazas konflikts. No jums pieejamās informācijas izejot, un ar jūsu dzīves uztveri, kā pusē jūs nostājaties? 

Gazas konflikts. No jums pieejamās informācijas izejot, un ar jūsu dzīves uztveri, kā pusē jūs nostājaties?

 • Neitrāls (33%, 8 balsis)
 • Izraēla (25%, 6 balsis)
 • Nav viedokļa (17%, 4 balsis)
 • Palestīna/Hamas grupējums (13%, 3 balsis)
 • Cits variants (aprakstu komentāros) (12%, 3 balsis)

Balsotāju skaits: 24

Loading ... Loading ...

19 komentāru

 1. andziks saka:

  izpētīju tos palestīniešu “bērnu” sarakstus, kuri publicēti tikai amerikāņiem domātā web lapā ar lozungu remember these children… kas un kā, lielākais vairums ir sākot ar 12 gadiem, tieši tik, ar cik sāk dot rokās reālus ieročus apmācību nometnēs… burtiski pāris ir tiešām zem desmit gadiem un tiešām blakus pieaugušajiem atradušies… tas saraksts neuzskaita bezpalīdzīgus bērnus, bet kareivjus, kuri nepaspēja pacelt ieroci vai nospiest raķešu palaišanas pogu utml… baigi neviennozīmīgi. piemēram, vairākas reizes bija atšauti 16-17 gadīgi “bērni” grupā, jo bija pulcējušies un “vienkārši stāvēja un sarunājās” pie “pamestas un sabojātas” palestīniešu raķešu palaišanas uzpariktes…

  katrā ziņā viņiem tur bezpalīdzīgs bērns skaitās labi, ja līdz 7-8 gadu vecumam, pēc tam jau tas ir kareivis.

 2. Reinis saka:

  Izskatās, ka tajā pasaules malā miers iestāsies tikai tad, kad viss dzīvais būs noslaucīts no zemes virsmas.

 3. Jurz saka:

  maslova piramīda.

  redz, visa pasaule jau to vien dara, kā runā un viedokļojas un nosoda un stingri nosoda, atkal un atkal saka ka runanda, palestīna utt notiek pēdējo reizi, bet viss ko ar to panāk ir vienkārši mēdiju armijas uzturēšana, kas arī protams nav slikti, jo lielai daļai pasaules ir interesants ‘šovs’ ko vērot un šausmināties.

  slīcēju glābšana ir pašu rokās, jo kāda jēga glābt tos kas paši sevi negrib glābt?

 4. minx saka:

  Tādi nu mēs esam – lokālās problēmas tuvākas par globālajām. Spriežot pēc labklājībā dzīvojošākām valstīm, tad interese par globālām problēmām iestājas tad, kad lokālās pamatproblēmas atrisinājušās (darbs, māja, ēdiens, nomaksāti rēķini, drošība, drusciņ atpūtas).

  When a heart is broken there is nothing to break

 5. Reinis saka:

  Es gan domāju, ka spēja ietekmēt sākas katra paša galvā. Ja katrs (un šeit ir būtiska atšķirība – katrs, nevis visi) domās un darīs tā, lai kaut ko mainītu šajā pasaulē, tad arī viss notiksies. Idejas strādā, īsāk sakot.
  Savukārt mani vienkārši tracina, ka LV (tiesa gan mēs neesam vienīgie) nespēj atklāti nostāties pret agresoriem. Varētu padomāt, ka maz esam cietuši no agresoriem…
  Bet laikam jau tagad problēma, kā atmaksāt hipo kredītus, ir svarīgāka nekā kaut kādi tur tūkstoši mirstošu palestīniešu.

 6. Jurz saka:

  bet vispār jau visa sī spriešana ir tukšu salmu kūlšana, jo tāpat neviens nezin visus faktus utt. kā jau teicis kāds gudrs cilvēks – patiesība ir pirmais upuris jebkurā karā.

  jau kopš akmens laikmeta vēsturi raksta tas kuram lielāka ‘runga’ – piemeram, ‘nandertālieši izmira, jo bija stulbāki’, bet viņiem taču tīri pēc tilpuma smadzenes bija krietni lielākas!

  beigās jau ir tā, ka nevinem mūsu viedoklis neinteresē, ja mums nav lielas militārās vai ekonomiskās ‘rungas’.

 7. Jurz saka:

  es lasīju times online pusanonīmas intervijas ar izraēlas karavīriem – pēdējā karā viņiem ir tāda polītika, ka šauj pa visu, kas kustās – burtiski, un neuzdod jautājumus.

  respektīvi, ja grupa izraēlas karavīru iet pa pilsētu un šķērsielā kāds ir, tad momentā tiek atklāta uguns, nevis saka – stāt, kas iet?

  jāpiebilst, ka pirms iet kādā teritorijā iekšā izraēla pāris dienas iepriekš kaisa tur skrejlapas ar brīdinājumiem, lai tinās visi kas negrib šaudīties ar viņiem. ‘šauj netaujājot’ polītika tiek piekopta tīri loģisku iemeslu dēļ, proti, palestīnieši parasti spēj uzspridzināties kamēr viņiem jautā.

  un tas attiecas arī uz tanku vienībām – pamanam uz ēkas jumta cilvēku ar binokli 300m attālumā – visi tanki draudzīgi pagriež stobrus un salutē – ēkas vairs nav.

 8. juris saka:

  Vakar Strsbūrā sākās tiesas process pret afrikāņu karavadoni, kas iesauca un nometnēs apmācija bērnus līdz 12 gadiem, nu viņi tur bija galīgi mazi, ar nesaprotošu skatienu…
  Sestdien tikos ar Izraēlas brauciena gidi, kas jau vasarā stāstija, ka zem robežas no Gazas uz Egipti ir tuneļi, pa kuriem ieved bruņojumu utt. Iznāk, ka pati robeža ir tā kā Izraēlas kontrolē? Pirmajās uzbrukuma dienās šos tuneļus mēģinaja sagraut. Par to viņai atgādināju un tad vina paskaidroja kapec sauj uz tam skolam – zem katras skolas un slimnicas ir izbuveti tadas pat pazemes buves, kuras var sagraut tikai iznicinot tas virszemes ekas… Nu kaut kas nedabigs tur notiek. Par to jau liecina ari sevis uzspridinasana, lai tik citus nogalinatu.
  Protams, tas aug caur to, ka kadu iedzen sturī, tad metas cilvekiem virsu bez sajegas. Bet celt zem skolam bunkurus, tas tacu notiek ar apzinu, ka ari skola idz ar to ir apdraudeta..

 9. andziks saka:

  es gribētu dzirdēt izraēlas armijnieku paskaidrojumus, kāpēc jāšauj uz bērniem, kuriem <10 gadi, kad tie spēlēja futbolu, kad tie iet uz skolu, kad tie ir savās mājās ar citiem bērniem…

 10. andziks saka:

  bet tur pat tā sieviete diskutēja ar palestīniešu aizstāvi, stāstīja, ka tā ir kā reliģija, kad ar korānu rokās bērniem no mazotnes tiek mācīts, ka eiropieši, amerikāņi un vispār, ne arābi ir iznīcināmi, jo tie ir ienaidnieki un viņus var galēt nost, pie tam, jo vairāk nogalināsi, jo lielāks tev gods pienāksies no allaha…

  tevis dotajā linkā bija patiesie fakti par nogalinātajiem bērniem katrā no pusēm, taču tas nav viennozīmīgi uzlūkojams fakts, jo, civilizētā valstī bērns ir līdz 18g., taču viņiem jau no mazotnes tiek mācīts naids pret “tiem tur, kas netic allaham”, un, tikko kā mazais cilvēciņš var noturēt rokās ak automātu, viņš sāk trenēties šaut… te ir links uz sarakstu ar nogalinātiem bērniem, konkrēti vārdi un apstākļi… http://rememberthesechildren.org/remember2000.html
  kā jau vienmēr, arī mūsu nekārtībās un demonstrācijās, kāpēc demonstrāciju centrā atradās bērni, ko viņi tur meklēja? es vēl pētu, bet pagaidām “bērni” ir ne jaunāki par 12 gadiem, a tīnis jau var daudz ko fiziski izdarīt un, viņiem 12 gadīgais jau var apņemt sievu un noteikti tiek uzskatīts par vīrieti…

 11. andziks saka:

  lūk, kaut ko tādu gaidīju. es paklausījos kādas arābu politiķes analītiskas runas sakarā ar konfliktu, tur arī kaut kas tāds bija, ka nav viennozīmības situācijā, katrs kaut kur ir vainīgs, arī Izraēla nav pavisam tīra un nevainīga, bet uzvarējis nav neviens.

 12. vija-bērns saka:

  Viss sākās ar to, ka zemē, kurā gadsimtiem bija dzīvojuši arābi, tika izveidota Izraēlas valsts. Tomēr daudzi arābi to spēja saprast un pieņemt (jo pirms tam valstis vispār īsti neeksistēja). Galvenā problēma ir tā, ka Izraēla ignorēja līgumā noteiktās robežas un sāka spiest arābus ārā arī no Gazas un Rietumkrasta. Turklāt arābiem atvēlētajās teritorijās ir liegta iespēja brīvi pārvietoties, nav elektrības, grūti pieejams dzeramais ūdens utt. Principā – tā ir dzīve kā gūstā.
  Protams, ir Palestīnā teroristiskas organizācijas, kas jānosoda. Tomēr tā ir drīzāk izmisuma atbildes reakcija. Nesen apskatījos statistikas datus par abu konfliktā iesaistīto pušu mierīgo iedzīvotāju zaudējumiem http://www.ifamericansknew.org/ – baisi! Iesaku ielūkoties, tas daudz ko atklāj.

 13. minx saka:

  Dievs pats veda karā Izraēlu, lai iegūtu Apsolīto zemi, un tā zeme nebūt nebija neapdzīvota. Slaktiņš tur bija Tuvo austrumu cienīgs.

  Ja kāds man parādīs, kur ir mana vaina, ka mūs okupēja i vācieši, i zviedri, i krievi, tad es labprāt pieņemtu šo viedokli, lai zinātu, kā man izvairīties no okupācijas nākotnē.

  Un vēl par Gazu – nav patiesībā vienas autentiskas informācijas, kurš tur ir patiesais okupants, nekārtībnieks. Visi lobē savas (materiālās) intereses. Kurām lielāks maks, tas arī raksta vēsturi. Nebūtu tajās valstīs naftas, vērtīgu izraksteņu, auglīgākas zemes – konflikti drīz vien beigtos, jo nebūtu jāiekāro to, kas otram, par cik tas ir tas pats, kas pašam pieder.

  When a heart is broken there is nothing to break

 14. andziks saka:

  nu nez, man kautkā nepatīk, ka tajā visā cieši nevainīgie, proti, bērni, kurus izmanto par aizsegu. varbūt politiķi un ekstrēmisti pieļauj kļūdas, bet mums, parastajiem iedzīvotājiem, kuriem vajag no dzīves tikai mieru savās mājās un iztikas līdzekļus, nav nekādas daļas par kautkādiem politiskiem mērķiem utt, no kā parasti izceļas kari.

 15. avei saka:

  Jā, arī viņiem nav taisnība. Jo cik atceros VD kari vienmēr bija tā rezultāts, ka ebereji kārtējo reizi atkāpās no Dieva, līdz ar to arī viņi bija vainīgi.

  Jā, es uzkastu, ak sava vaina arī tai taitia, kuru nāk okupēt, ne tikai uzbrucējam. Vienmēr tādu var atrast, jo visi ir tiukai cilvēki un kļūdās. Daudz cilvēku – daudz kļūdu.

 16. andziks saka:

  tieši tā.
  kā ar tiem gadījumiem, kad tavu valsti apspiež, grib iekarot? ko darīt, ļauties, tāpat kā latvijas gadījumā, sagaidīt ar ziediem?
  arī šeit, vieni saka, ka otri ir bandīti, kas apšauda ar raķetēm, otri saka, ka pirmie ir okupanti un taisa genocīdu uz mazas, nevainīgas tautiņas…

 17. minx saka:

  Un kā ar kariem, kurā Dievs Vecajā Derībā veda Izraēlu?

  When a heart is broken there is nothing to break

 18. avei saka:

  Vēsture rāda, ka parasti taisnība nav nevienai no karojošām pusēm.

 19. j.mikelsons saka:

  Nevaru nostāties nevienā pusē, nav pieņemama lielākās dūres politika.

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress