Kādas ir tavas kā kristieša domas par alkoholiskiem dzērieniem? 

Kādas ir tavas kā kristieša domas par alkoholiskiem dzērieniem?

 • Saprātīga alkoholisko dzērienu lietošana kā kulturāla tradīcija nav nekas slikts (67%, 33 balsis)
 • Nevaru spriest, jo esmu atturībnieks citu iemeslu dēļ (veselības, ētikas u.c., bet ne kristīgās paarliecības dēļ) (10%, 5 balsis)
 • Nevaru spriest, jo esmu atkarīgs no alkohola (8%, 4 balsis)
 • Jebkura alkoholiska dzēriena lietošana ir grēks, alkoholu cilvēkiem atklājis sātans (8%, 4 balsis)
 • Nezinu, vai alkoholu atklājis sātans, tādēļ citus netiesāju, tomēr pats atturos (7%, 3 balsis)

Balsotāju skaits: 49

Loading ... Loading ...

41 komentāru

 1. milzite saka:

  :s noticeeju …

 2. admin saka:

  Pupalaksis organizēja…

 3. milzite saka:

  Tu tur biji vai tik dzirdeeji?

 4. Pupalaks saka:

  Ērgļos Paula rīkotajās Jāņu svinībās tur gan pilnā sparā gāja litrabols!!

 5. milzite saka:

  Varbuut tu nevari, bet man taa ir vieglaak … nemaaku rakstiit ar tiem h, man tie vienmeer juuk!
  Taa kaa buus vien jaapietod pie manas ccakareessanaas! :)

  P.s. LABOJUMS: nevis IKM, bet IMG diskusija! :@

 6. admin saka:

  č = ch
  š = sh

  beidz čakarēties, neko izlasīt tak nevar!

 7. milzite saka:

  TAs ccomossanaas bija IKM diskusijaa, bet tur bija lietots cits vaards. Tev jaaskataas “stiliigs”, ko Liiga izteicaas! Tu taccu vinnu paziisti ;)

 8. toms saka:

  Kaut kaadas agraakaas, kas vairs nav pieejamas? Galu galaa, kas čomiskās (ja ar to saprot draudzīgas) attiecībās ar Dievu ir slikts? (neatmetot attieciibas kaa ar visvarenu Dievu, Teevu, Kungu, Kalpu…)

 9. Maarts saka:

  Tad jaashkjir agraakas diskusijas atpakalj ;)

 10. toms saka:

  Īsti nesapratu, kura tad ir tā lieta, kas tev liek domāt, ka attiecības ar Dievu ir kā ar čomu?

 11. Maarts saka:

  Tu vareeji noteelot, ka esi pamatiigaa shmigaa un griiljodamies noverveleet apnjeemiigi: “Prrrtams, hik, ka driikst!!”

 12. Maarts saka:

  Tieshaam interesanta nianse – zinaams daudzums alkohola var sekmeet komunikaaciju un gariigo izaugsmi :) )

 13. juris saka:

  Toms mani kārdina nedomāt par sprediķi svētdienas, bet par šito te… tēmu…
  Es reiz lasīju, ka kaut kādā rietumsemē kāds mācītājs pieņemts darbā bārā vai pats iekārtojies tā, un tad tur sludina.. tāda misija..
  Nu un es tad reizēm domāju, ka tā varētu sēdēt pie letes ar savu mēriņu visu vakaru un visi tak, kad iedzer, grib dikti parunāties un sirdi kratīt, nu tad es tur būtu pieejams.. Tāda doma bija arī tajā rakstiņā.
  Nez kā tas būtu mūsu apstākļos. Es vienreiz benzīntankā pirku alus pudeli pie šašlika ko izdzert (mācītāja kreklā) un tad viens pircējs skaļi iedaucās – vai tad mācītājs drīkst dzert?! Es tā vēsā mierā atbildēju: Bet protams. Un pārdevējs metās mani aizstāvēt: Nu protams, ka drīkst!
  Tādi lūk piedzīvojumi visādi gadās ar to šmigu

 14. toms saka:

  Mana pirmā doma par alkoholiskajiem dzērieniem ir tāda, ka daži ir tīri garšīgi! Vai lietot alkoholu ir labi vai slikti, man šķiet, tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem. Piemēram, no devas. Vēl no tā, kādēļ dzer – ja no bēdām vai kādām problēmām, tad ir risks, ka var ieiet atkarībā. Ja dzer bieži, pat ja nepiedzeras, bojā aknas. Kādreiz, kad nebiju kristiestis, man bij 1 draugs kristietis, kurš vispār neko daudz par Dievu nerunāja, bet kad kādu reizi iešmigojām, tad viņš atvērās un pamazām atvēra man acis :)

 15. Maarts saka:

  Bet to jau es arii teicu, ka musu draudzee ir harizmaatiskas TENDENCES.

 16. milzite saka:

  Pirmkaart, es nekasos, man nav nekaadas slimiibas. Ja spried peec sevis, taa cita lieta, vai arii nemaaki savaadaak izteikties!
  Otrkaart, hazismaatisms ir Sveetaa Gara daavanu uzsvars paar citaam lietaam, kaa piemeeram ticiibas speeks u Dievs Griba! Nedomaaju, ka harizmaatisms ir paarsvaraa muusu draudzee! Bez tam arii enredzu, ka mums tur buutu kaut kaadi atzari. Muusu draudze ir viens vesels, ja nees pamanijis.
  Tresskaart, ja atsskkiras viedokli vienaa draudzee, tad tas uzreiz noziimee, ka harizmaatisms klaat?

  Sskkiet, ka es nesaprotu par ko tu runaa! Atvaino!

  P.S. Redakcijas viedoklis var nesakrist ar lasiitaaju viedokli.

 17. Maarts saka:

  Atgaadinaashu, ka par harizmaatismu tu pati izaicinaaji runaat, es tikai teicu, ka viedoklis, ka alkohols ir saatana viltiiba un milzu greeks aptaujaa iekljauts taadeelj, ka taas viedoklis tieshaam atsevishkjaas kristiigaas kustiibaas eksistee, ka taads eksistee arii harizmaatismaa, un ka arii muusu draudzee ir harizmaatiskas tendences, taa ka enshaubos, ka arii taadu viedokli kaads atbalsta (un atbalsta arii, kaa redzam aptaujaa). Bet tu saaki kasiities, kur gan es redzot harizmaatismu, lai gan pati labi apzinies, par ko es runaaju. Sakiet veel, ka nav harizmaatisma atzars muusu draudzee, un ka draudzee nav diezgan atshkjiriigi viedoklji paarstaaveeti atsevishkjos ticiibas dziives jautaajumos.

 18. milzite saka:

  Nu re, es jau teci, ka birs veles bars ar stipriem vaardiem. :)
  Maart, neviens no tevis nebaidaas (to tu gribeetu gan) ,vari nemaz necereet uz to, tikai dazzreiz kluusti paarlieku ass un paarspiilee visas atbildes, kas veerstas pret tavu viedokli!
  Un kur tu izraavi, ka Jeezus ir ccoms, to nu tu pats izdomaaji un tagad vaaries kaut kaadaa prieksstataa par ccomossanos. To teica tikai viena meitene un kontekstaa, diskusijaa iekllautu un pie tam citaadi domaats un lietots bija vaards “stiliigs”! Kaapeec tu visus baaz vienaa maisaa?
  Ja jums, draugi, ir bailes, ka jums kāds oponēs, tas jau ir ku-kū… mums nav bail, ka tu oponeesi, bet ir nepatiikami, ka savu pateisiibu nostaadi taa, ka taa ir vieniigaa un liidz ar tavu peedeejos komentaaru virpaar nav ko turpinaat diskusiju. Protams, tas tev skan kaa medus uz maizes! Neviens arii nesaka, ka tev jaaraksta tie jaa, aha, taa tas ir, komentaari!
  Un to, ka gabals noritiis, i neceri!!! Vismaz man ne! ]-)

  P.S. Redakcijas viedoklis var nesakrist ar lasiitaaju viedokli.

 19. Ģirts saka:

  Diskusija (Svešvārdu vārdnīca, Jumava):
  – Izcelsme – latīņu discussio ‘aplūkošana, izpētīšana’.
  – Strīdīga, neskaidra jautājuma publiska apspriešana.

  Vārds vietā! Man arī šķiet, ka jauniešu pasākumos saskatāmas Maarta minētās tendences. Turklāt, man neliekas, ka “Dievs ir stilīgs”. Laikam esmu konservatīvs.

 20. Maarts saka:

  Vai tev gabals no tā nokritīs, ka es kādreiz nepiekāpjos ne par soli? Ja esmu citās domās, nepiekāpjos, nu un? Ja manas domas neatšķiras, es vispār klusēju, kāda jēga garlaicīgi teikt – jā, āmen. Jā, es arī tā domāju. Un es arī. Cik interesanti, es arī tā domāju. Jā.

  Ja jums, draugi, ir bailes, ka jums kāds oponēs, tas jau ir ku-kū, es jūs nekādi neapdraudu, neko jums nost neņemu ar varu, veselībai un dzīvībai nekaitēju, kādēļ baidīties runāt? Bet par harizmātiskajām tendencēm man patiesībā būtu daudz, daudz ko vēl teikt, bet re, ka atliek vien ieminēties un brašie Jēzus čomi ir kara bruņās! ;) Personiskā nepatika pret mani jau izpaudās drīzāk pāris retajos IeDru komentāros, par kuriem joprojām ceru saņemt atbildi, kas tad Ļedjajevā tik aizstāvāms un kas Gardā tik hitlerisks (laikam neatbild tādēļ, ka meklē rokā kādu DDD numuru, jo pati nemaz nav lasījusi, tik no baisiem nostāstiem dzirdējusi). Nu ja, un kas manī tik darvinistisks. Liela meitene it kā, bet uzvedas it kā tikko pubertāte būtu sākusies, bija jau te viena tāda histēriska.. :) Nevienam savus uzskatus neuzspiežu, pieklājības normas nepārkāpju, vienkārši uzskatu, ka ja runā, tad runā no sirds, nevis vāvuļo un laipo, tas nav interesanti. Un piekāpšanos te nav ko gaidīt ne no manis, ne arī es no kāda gaidu, lai man piekāpjas – priekš kam?

 21. milzite saka:

  Gribu kaut ko uzrakstiit, bet baidos no taa, ka kaads satrauks par vinna viedoklaa oponeessanu, kaut ko nespers pretii … (turklaat neemsu taada viena, kas apciemo sso lapu) :? turklaat krietni dzeeliigu un ne krietni to pusi, par ko jaana runaa savaa jaunajaa diskusijaa, ka taa kaa pret sienu atduras visi centieni, ja viens no runaataajiem nav gatavs ne kripatinnas piekaapties!
  Piedod, bet man iekas, ka Tu, Maart, esi tas ssajaa situaacijaa!
  Uz ko protams es sannemssu atkal veselu birumu ar faktiem un aizstaaviibas runaam! :|

  P.S. Redakcijas viedoklis var nesakrist ar lasiitaaju viedokli.

 22. GTS saka:

  Saprātīga alkoholisko dzērienu lietošana kā kulturāla tradīcija nav nekas slikts.

  Tieši tāpat kā Amsterdamā – zāle, kaņepe un Jūs jau paši ziniet.

 23. Maarts saka:

  Kādēļ man “problēmas ar harizmātismu”? Problēmas ir tad, kad Dieva Svētā Gara darbību ierobežo ar adrenālīna radīto efektu smadzenēs. Lieciet rokas, dziediniet no šizofrēnijas un citām slimībām, bet ja pret Dievu izturas kā pret klases čomu, tas tiešām ir mazliet ku-kū un izsauc smaidu.

 24. minx saka:

  Nju vispār Maarts un Liga neatrodas Latvijā, bet uz dk viņi iet…

  When a heart is broken there is nothing to break

 25. iedru saka:

  B) Nu, nu, Maart! Zināmu harizmātismu pats bīdi vai arī sakāpis galvā………. izliekoties par gudru visās lietās un visos jautājumos……..
  Cik Tevi var redzēt dievkalpojumos un cik reizes milzīti? Ja ir problēmas ar harizmātismu, tad runā ar mācītāju Daukstu!!!

 26. milzite saka:

  Un tad tu esi tas pareizais, kas mums visam barinnam acis atdara? Piedod, no Tavas mutes viss izklausaas ironisks un ar zinaamu kritiku. Vai man taa sskkiet, vai Tu taa dari(varbuut neapzinaati)? :?
  Un muusu dienaas tad par Dievu runaat vajadzeetu krogaa pie alus, taa sanaak? :|

  P.S. Redakcijas viedoklis var nesakrist ar lasiitaaju viedokli.

 27. Maarts saka:

  Ne jau tu vien, vesels bariņš jūs tur esat, kas Kristu par čomu sev pataisījuši – Jēzus, Jēzus, slava, slava, alleluja. Dievs esot stilīgs utml. Pasaki vēl, ka nevelk uz harizmātisko draudžu ietekmi. No Amerikas Savienotajām Valstīm šitā mode nāk.

 28. milzite saka:

  Man nu tev gribas oponeet, Maart, ka esmu harizmaatisma izpausme muusu draudzee! Piedod, bet tu nezini, kaada esmu draudzee un ko daru “dziivajaa”, te internetaa – varbuut ir makkeniit savaadaak!
  Bet peec kaa tu to spried? un mans otrs jautaajums par to, kaa (nevis kas) izpauzzas harizmaatisms muusu draudzee palika neatbildeets? :|

 29. Maarts saka:

  Ha ha ha, nu NAV viņi noreibuši un NEVAR būt no tāda vīna daudzuma. Ja tu viņiem iedosi vīnogu sulu, viņi tev arī apgalvos, ka ir noreibuši – tas ir kā placebo efekts medicīnā, psiholoģiks pašapmāns.

 30. evaajive saka:

  Lai jau būtu Kristus asinis. Ne jau tādā nozīmē es to teicu.
  Redzi mūsu draudzē ir cilvēki, kas pēc Kristus asiņu baudīšanas jūtas noreibuši, jo ikdienā nedaudz ieskābusi ābolu sula esot par stipru. (un tas nav joks).

 31. Maarts saka:

  Piemēram, tu :D

 32. milzite saka:

  Vai tad muusu draudzee ir veerojamas harizmaatiskas ieziimes??? :O Piemeeram …

 33. Maarts saka:

  Pie dievgalda ir Kristus asins, nevis viins.

  Aptauju izveidoju ne jau nu bez pamata, jo kristieshu viduu uzskats par alkoholiskajiem dzeerieniem tieshaam nav viendabiigs. Par to liecina kaut vai viena balss, kas saka – jaa alkohols ir saatana triks ;) Ir draudzes un pat kofesijas, kuraas shii pat ir kaa viena no doktriinaam. Un, taa kaa muusu draudzee arii ir veerojamas harizmaatiskas tendences, tad aptauja ir vietaa.

 34. evaajive saka:

  Tie kas uzskata, ka cilvēkiem alkoholu atklājis sātans pie Dievgalda neiet ? Varbūt vīns nav alkohols???

 35. Anonīms saka:

  Tie, kas uzskata ka alkoholu cilvēkiem ir taklājis sātans pie Dievgalda neiet? Varbūt vīns nav alkohols? Un galu galā, a ko tad Jēzus pats dzēra. Cik pieminu ar ūdeni atšķaidīts vīns tolaik bija topā …

 36. Anonīms saka:

  Tie kas uzskata, ka alkoholu cilvēkiem ir atklājis sātans pie Dievgalda neiet? Jeb vīns neskaitās alkohols ?

 37. admin saka:

  beidz, ja ko tādu organizētu, tad tevi norīkotu par galveno…

 38. nez saka:

  Drīkst vaicāt, kādā saistībā aptaujā parādījās šāds jautājums? Baznīcā formējas atturībnieku klubiņš, vai? :D

 39. IwI saka:

  Man krogi asociējas ar kāpostiem, desiņām un alus kausu, plus vēl tas viss notiek ārā. Ātra apkalpošana un pasēdēšana svaigā gaisā. Piemēram apspriest kopīgās un atšķirīgās lietas kristietībā un ārpus tās, tas tikai viens piemērs, tad vēl kādas zinātniski integrētās tēmas kristietībā/ko var pierādīt, ko nē.

 40. Maarts saka:

  Taadaa krogaa, kur troksnis un bumsi bumsi muuzika / tur, protams, ne! Radoshaa atmosfeeraa.

 41. jaana saka:

  Pati piederu pie tiem 75%, zinu visus iebildumus pie kā var novest kulturāla iedzeršana.Un lai gan nevaru iedomāties Maarta un Iwi izteikto iespēju krogū runāt par kristietību, mājās dažu tuvu cilvēku sabiedrībā malkojot glāzi vīna vai dzerot kafiju ar konjaku šos jautājumus var pārrunāt itin labi. Nu krogi jau arī mēdz būt dažādi, spriežu pēc savas pieredzes, man nepatīk.

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress