Koncerts Zvaigznes dienā ”Ar enģeļiem un serafiem” 

166417AA-3A9C-4B1C-B97A-F504641B5270

Zvaigznes dienā noslēdzas Ziemassvētku laiks – tas ir īstais brīdis mūzikas skaņām vēlreiz uzdzirkstīt svētku priekā. Kristus piedzimšanu pasludināja eņģeļa vēsts Gods Dievam augstībā/ Gloria in excelsis Deo – ar mūzikas skaņām arī šodien varam mēģināt pievienoties debespulku korim, ielīksmojot un sirsnīgi aizskarot sirdis.

Līksmot un priecāties skaņdarbu nošu rakstā vislabāk prot baroka skaņraži. Antonio Vivaldi, Georgs Frīdrihs Hendelis, Johans Sebastians Bahs radījuši nepārspējamus meistardarbus, kuru atskaņojumam ne vienmēr vajadzīgs jaudīgs orķestris un koris – mūzika var mirdzēt arī soprāna, trompetes, ērģeļu sniegumā. Baha skolnieka, vēlākā rīdzinieka Johana Gotfrīda Mīteļa kompozīcijas pagaidām nav plaši pazīstamas klausītājiem, taču virtuozi ornamentētās ērģeļu fantāzijas ir meistarīgi galantā stila paraugi. Latviešu autors Romualds Jermaks savu kompozīciju Gloria in excelsis trompetei un ērģelēm veidojis, balstoties uz Ziemassvētku dziesmas Enģeļus mēs dzirdējām motīviem.

Līdzās majestātiskumam un gaviļu priekam atvēlēsim vietu klusinātam dvēseles stūrītim, iekļaujot programmā brīnišķīgi sirsnīgas Riharda Dubras Ziemassvētku dziesmas, kurās duetā ar soprānu Jolantu Strikaiti-Lapiņu dziedās Aigara Raumaņa saksofons.
Zvaigznes diena – vieniem svētku laiks noslēdzas, citiem tas sākas līdz ar pareizticīgo Ziemassvētkiem. Egles cēlais stāvs vēl rotā dievnamu, sveču liesmas rāda ceļu uz debesīm, bet mūzika – mūzika pievienojas eņģeļu balsīm.

Zvaigznes dienas koncertu norise Rīgas Sv. Jāņa baznīcā ir ar vairāk kā 10 gadu vēsturi, šādu tradīciju savulaik aizsāka profesionālais orķestris Rīga, iepriekšējos gadus klausītājus priecēja pūšaminstrumentu kvintets The Sparkling 5.

Jolanta Strikaite-Lapiņa – soprāns
Jānis Porietis – trompete
Aigars Raumanis – saksofons
Ilze Reine – ērģeles

Koncerts Zvaigznes dienā
Ar enģeļiem un serafiem
Rīgas Sv. Jāņa baznīcā
Svētdien, 6. 01.2019 plkst. 17:00

Komentāri ir slēgti.

Powered by WordPress