Virsmācītājam Jānim Liepiņam 97 

Jānis Liepiņš.

Dzimis 1916.gada 28. maijā.

„Ieeita pa šaurajiem vārtiem, jo vārti ir plati un ceļš ir plats,

kas aizved uz pazušanu, un daudz ir to, kas pa tiem ieiet.” /Mt 7:13/

Pie šiem vārdiem savā kalpošanā cieši turējās Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas mācītājs, ilggadējs prāvests, daudzu iemīļotais Jānis Liepiņš.

*Ordinēts par mācītāju 1943. gada 24. oktobrī.

*No 1945. gada oktobra līdz tūkstošgades beigām prāvests Jānis Liepiņš kalpojis Piņķu draudzē, kopā – 55 gadus.

Savukārt Sv. Jāņa draudzē Jānis Liepiņš kalpoja no 1965. gada līdz 2007. gadam. Bija Rīgas Svētā Jāņa draudzes virsmācītājs.

2007. gada 27. aprīlī tika aizsaukts mūžībā.

Zemes klēpī guldīts I Meža kapu Mācītāju kalniņā, kur 2008. gada oktobrī atklāja tēlnieka Bruno Strautiņa veidoto kapa pieminekli ar simboliski attēlotajiem šaurajiem vārtiem, durvīm, kas savieno šo pasauli ar nākamo. Piemineklis īstenots ar Rīgas Sv. Jāņa un Rīgas Doma draudzes ziedojumu palīdzību. Tas aicina ikvienu, kam mīļas atmiņas par prāvestu Liepiņu, neaizmirst, atcerēties un glabāt sevī dzīvu piemiņu.

Cilvēka dzīves skaistums ir dot godu Dievam, pat pašam esot jau mūžībā. Prāvestam Jānim Liepiņam tuvā baznīcas dziesma „Kas tur ap troni pulcējas”, kā arī iemīļotākā latviešu tautasdziesma „Tumša nakte, zaļa zāle” vēl aizvien skan! Īpaši svinīgi 28. maijā, kad mirkli padomāsim par vērtībām šajā un tajā vārtu pusē. Lai šis piemineklī veidotais simbols arī mums – ikvienam Jāņa draudzes piederīgajam šodien atgādina par gaismu, kas gaida aiz durvīm, aiz šaurajiem vārtiem!

Papildus:

http://www.lelb.lv/lv_old/?p=news2arch&fu=sh&id=509&month=7&year=2008

Izmantoti „Svētdienas Rīta” u.c. internetresursi.

Viens komentārs

  1. dace saka:

    Pienākušas kārtējās kristības maniem mazbērniņiem, šoreiz mazmeitiņai Heidija Petrai un mazdēliņam Lūkasam. Tas man lika aizdomāties par mācītāju Jāni Liepiņu Sv.Jāņa baznīcā, jo no manas mammas teiktā, viņa vienmēr uzskatīja mācītāju par mūsu ģimenes mācītāju. Jo 1944.gada jūlijā viņš kristīja manu vecāko māsu Aldu (dzim.1944.g.), tad 1960.gada jūlijā kristīja manu māsu Astru (dzim.1957.g.) un mani (dzim.1959.g.), tad vēl vecākās māsas dēlu Gintu 1970.g. (dzim.1967.g.). Un 1986.gadā mācītājs Jānis Liepiņš Sv.Jāņa baznīcā kristīja manus bērnus- dēlu Armandu (dzim.1979.g.) un meitiņu Baibu (dzim.1983.g.). Meita Baiba arī iesvētījās Svētā Jāņa baznīcā. Ar ļoti siltām, mīļām atmiņām mēs visi atceramies un lepojamies, ka esam bijuši mācītāja Jāņa Liepiņa svētīti un kristīti. Mīļš paldies. Dace

Pašlaik komentāri ir slēgti šim rakstam.

Powered by WordPress